Бондарчук Руслан Анатолійович

 

Суддя Апеляційного суду Кіровоградської області — кандидат на посаду судді Вищого антикорупційного суду

Біографія

Закінчив прокурорсько-слідчий факультет НЮА ім. Я. Мудрого. У 1997–2002 рр. працював старшим слідчим прокуратури Кіровограда, в. о. прокурора, прокурором кримінально-судового відділу прокуратури Кіровоградської області, прокурором Новгородківського району Кіровоградської області, старшим прокурором відділу підтримки державного обвинувачення в судах. У 2003–2007 рр. — начальник Новгородківського районного управління юстиції Кіровоградської області. У 2007–2013 — суддя Долинського райсуду Кіровоградської області. З 2013 р. — суддя Апеляційного суду Кіровоградської області. Спеціалізувався на кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення. 9 вересня 2013 р. подавав заявку до ВККС про переведення до Апеляційного суду Києва. Заявка повернута у 2016 р. у зв’язку із закінченням строку чинності документів. Кваліфікаційне оцінювання не проходив.

Судові справи

Зазначив, що виклав окрему думку у зв’язку з тим, що було погіршено становище підозрюваного. Серед важливих справ назвав кримінальне провадження за апеляційною скаргою захисника щодо незаконності вироку суду першої інстанції в інтересах обвинуваченого за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 294 КК України (організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством над особою та погромами, за попередньо змовою групою осіб). Апеляційний суд 10.12.2015 вирок першої інстанції залишив без змін. «Незважаючи на відсутність вітчизняної практики розгляду та кваліфікації політичних злочинів, у рішенні наведено глибокий аналіз доказів», — вважає кандидат.

За повідомленням сайту «Без купюр», мова йде про розгляд апеляційних скарг у справі екс-голови Запорізької облради Віктора Межейка. Суд першої інстанції визнав Межейка винним в організації Антимайдану в Запоріжжі, унаслідок якого від побоїв тітушок постраждали десятки людей. Йому призначено позбавлення волі на 5 років з позбавленням права займати посади, але водночас звільнено від відбування основного покарання з іспитовим строком на 3 роки. В апеляційних скаргах захист екс-голови вимагав визнати свого клієнта невинуватим, прокурор же клопотав про збільшення строку ув’язнення і суми компенсації моральної шкоди потерпілим. Вину організатора Антимайдану було доведено: Межейко надавав вказівки розміщувати в адмінприміщенні і годувати тітушок, які згодом побили євроактивістів. Суддя Бондарчук у складі колегії, до якої також входив суддя Віктор Онуфрієв, постановив ухвалу суду першої інстанції не змінювати.

Таке рішення суддя ухвалив уже після Революції Гідності. За повідомленням сайту «Без купюр» у часи ж Майдану він розглядав апеляційну скаргу активіста Миколи Гречухи, якого суд першої інстанції запроторив за грати на 12 діб за нібито хуліганство — нецензурну лайку на вулиці. Гречуха пояснював, що у момент складення правоохоронцем рапорту про нібито порушення ним громадського порядку їхав автобусом до Малої Виски та надав квиток. Бондарчук тоді лише зменшив покарання до штрафу.

Щодо заслуховування справ з »корупційною» кваліфікацією суддя вказав розгляд апеляційної скарги по начальнику Гайворонської ОДПІ головного управління Міндоходів у Кіровоградській області, якого засуджено до 6 років позбавлення волі за ч. 3 ст. 368 (одержання хабара). У колегії був і суддя В. Онуфрієв, який також зазначив цю справу.

Внесення відомостей до ЄРДР

За заявами учасників процесу неодноразово з метою вчинення процесуального впливу вносилася інформація до ЄРДР. Обвинувачення не пред’являлося, не допитувався. На даний час, за словами кандидата, провадження закриті як безпідставні.

Родинні зв’язки

Дружина Бондарчук Анна Юріївна — лікар. Брат Бондарчук Олександр Анатолійович — адвокат, член Ради адвокатів Києва.

Декларація

У декларації кандидат вказав, що має у спільній власності з дружиною та сином будинок 69 кв. м у Новгородці і земельну ділянку площею 1424 кв. м. Також задекларував, що має в оренді квартиру площею 62 кв. м у Кропивницькому, в селищі Новому (власник — Наталія Бондарчук). У дружини судді є право власності у розмірі 1% на земельну ділянку площею 2 тис. кв. м у Долинському районі. Родина їздить на Skoda Superb 1,8 2012 р. в., набутій у 2014 р. Дружина судді задекларувала мотоцикл Geon Pantera GN 150-11 2014 р. в.

Р. Бондарчук задекларував 293 321 грн суддівської винагороди та 17 600 грн матеріальної допомоги за місцем роботи. Подружжя заощадило 150 тис. грн й $6,9 тис. готівки. Суддя вказав свою належність до Українського товариства мисливців та рибалок.

Мотивація

У мотиваційному листі написав, що в Антикорупційному суді мають працювати лише принципові і чесні судді. «Наразі в Україні вже сформовані певні «сословія» — суспільні класи та стани, а саме вищі топ-чиновники країни та олігархи. Останні почувають себе безкарними та стверджують про свою зверхність над законом. При цьому вони беззаперечно вважають себе недоторканими та відкрито заявляють, що можуть купити поліцію, прокуратуру, суди, купити (лобіювати) під себе будь-який закон. Ця тотальна стверджувана безкарність вищих щаблів влади з часом лише міцніє… Та й великий бізнес залишився прерогативою політичних еліт. Через це в Україні на даний час склався вкрай нестабільний та бурхливий інвестиційний клімат. Вказане в цілому негативно відображається на розвитку держави, яка скотилася фактично до рівня «пізнього феодалізму».

Одним із напрямків своєї роботи бачить внесення пропозицій до Верховного Суду з метою прийняття ефективних змін до законодавства.

Рекомендації

Серед осіб, які можуть надати рекомендації, вказав двох колег-суддів, а також прокурора Кіровоградської області Анатолія Коваленка та голову Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Кіровоградської області Олександра Волосяна.

Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду