4 червня парламент прийняв Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців» (законопроект №2247). Про це йдеться на сайті Верховної Ради.
Законом внесено зміни і доповнення до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, Стройового статуту Збройних Сил України, Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України та Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», якими встановлено нові військові звання вищого офіцерського складу відповідно до військових звань, прийнятих у провідних країнах-членах НАТО.
Цей Закон набирає чинності з 1 травня 2020 року, крім підпункту 2 пункту 2 та пункту 6 розділу І, які набирають чинності з дня опублікування цього Закону.
Згідно із Законом, військові звання «генерал армії України», «генерал-майор», «контр-адмірал», «генерал-лейтенант», «віце-адмірал», «генерал-полковник», «адмірал», присвоєні до набрання чинності цим Законом, зберігаються за військовослужбовцями та особами, звільненими з військової служби у запас або у відставку.
Законом з метою врегулювання штатно-посадових категорій, питань проходження служби, грошового та пенсійного забезпечення військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, яким були присвоєні військові звання до набрання чинності цим Законом, прирівняно армійські (корабельні) військові звання вищого офіцерського складу в таких співвідношеннях:
- генерал-майор (контр-адмірал) - бригадний генерал (коммодор)
- генерал-лейтенант (віце-адмірал) - генерал-майор (контр-адмірал)
- генерал-полковник (адмірал) - генерал-лейтенант (віце-адмірал)
- генерал армії України - генерал (адмірал).
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Комітет рекомендує Раді прийняти у другому читанні законопроект щодо військових звань.
Сьогодні Рада підтримала законопроект про «злодіїв у законі». Також парламент підтримав зміни до бюджетного кодексу щодо субвенцій на погашення місцевого боргу
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій