Голова Постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Костянтин Яловий пояснив, чому Київ накрило пиловою бурею. Також він порадив киянам лишатися вдома.
«Пилова буря – незвичне для Києва явище. Звідки воно?
Те, що зараз спостерігаємо у Києві та області, – результат вітрової ерозії ґрунтів.
Це явище спричинене тривалою відсутністю опадів, в тому числі й снігу взимку. Верхня частина ґрунту зараз пересушена. Тож пориви вітру, які складають 7-12 метрів за секунду, розносять верхній шар сухої землі на великі відстані.
До чого це може призвести?
✔Нашкодити зеленим насадженням. Вітер переносить частинки ґрунту, які мають інший склад, ніж в зелених зонах Києва, вони більш засолені. Це вплине на ріст дерев і рослин, для яких такий склад землі не підходить.
✔Зниження врожайності. Сільськогосподарські землі пересушені, а вітер здуває родючий шар ґрунту.
✔Загрози здоров’ю людей. Зараз в повітрі підвищена концентрація дрібнодисперсних частинок пилу. Також повітря може бути забруднене хімікатами, якими обробляються поля.
Поки пилова буря не закінчилась, раджу всім жителям Києва, по-перше, за можливості лишатись вдома. По-друге, щільно закрити всі вікна до моменту, коли вітер стихне. І по-третє, якщо є нагальна потреба вийти, то крім маски вдягніть ще і окуляри, щоб пил не потрапив в очі.
Укргідрометцентр прогнозує дощі 20-21 квітня. Це дозволить зволожити ґрунти і зменшити концентрацію пилу в повітрі. Але внаслідок зміни клімату і, відповідно, малої кількості опадів, пилові бурі будуть повторюватися», – підкреслив він.
Також голова Комісії додав, що саме висадка нових дерев та зберігання тих, що є, зможе відтермінувати зміни клімату.
Раніше «Судово-юридична газета» публікувала відео, як пилова буря накрила трасу під Києвом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.