Як відомо, уряд дозволив контролювати самоізоляцію мобільним додатком «Дія». Експерти пропонують використувувати дану опцію і в пенітенціарній системі для осіб, воля яких обмежується.
«Якщо тюрма — окрема держава. А держава в нас у смартфоні. То може бути й тюрма у смартфоні? Чи хоча б напівтюрма.
Вчора Уряд дозволив контролювати самоізоляцію мобільним додатком "Дія". На телефон в будь-який момент приходитиме push-сповіщення, на яке треба відправити своє фото протягом 15 хвилин. Це дозволяє поліції визначати розташування особи і встановити чи не порушується самоізоляція. Адже геолокація закодована у самому фото. Якщо відповідь відсутня — чекайте поліцію в гості.
Зараз Україна наближається до запровадження електронного моніторингу засуджених. Але на спеціальні браслети немає грошей. Та й "мухлювати" з браслетом можна легко.
Переваги "смартфонного моніторингу":
- права людини - можна не тримати в жахливих умовах наших "шкіл злочинності"
- економія — це дешевше, ніж тюрма. Зекономить купу державних коштів. В кого немає смартфона, можна його "подарувати" — або за свій рахунок
- безпека - застосовуватиметья має тільки щодо найменш небезпечних правопорушників (на підставі спеціальної оцінки ризиків). Зменшуватиме рецидив. Складно обманути.
Смартфонний моніторинг актуальний і для домашнього арешту, щоб не садити в СІЗО. Адже на сьогодні браслетів для такого домашнього арешту залишились одиниці, бо всі поломалися. Тому такий арешт якщо і відбувається, то під "чесне слово»», — зазначає правозахисник, у минулому радник Консультативної місії Європейського Союзу із правової реформи Вадим Човган.
Нагадаємо, що раніше уряд підтримав запровадження платних камер у СІЗО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.