Чи зменшать виплати вчителям: в МОН надали коментар

13:53, 8 сентября 2020
В МОН відхрещуються від заяв про можливе зменшення зарплат.
Чи зменшать виплати вчителям: в МОН надали коментар
Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Facebook и Telegram.

В Міністерстві освіти і науки України (МОН) заявили, що хочуть підвищувати соціальні стандарти для педагогів. Про це йдеться в роз’ясненні МОН.

За словами прес-служби МОН, у червні-липні 2020 року Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій двічі звертався до МОН з рекомендацією щодо розроблення механізму підвищення оплати праці педагогічним працівникам та створення робочої групи з метою напрацювання такого механізму.

15 липня Комітет заслухав позицію Міністерства освіти і науки з цього питання та прийняв рішення повторно його розглянути 2 вересня 2020 року.

 

МОН створило робочу групу з метою розроблення проекту Концепції трансформації оплати праці працівників закладів і установ освіти і науки. За проханням Комітету до складу робочої групи були включені, зокрема, всі народні депутати – члени Комітету.

27 серпня 2020 року відбулося перше засідання робочої групи, де передбачалось розглянути початкові шляхи щодо реформування оплати праці в закладах освіти і науки, які були напрацьовані на той час. У засіданні взяли участь представники МОН, Мінфіну та Шведсько-Українського проекту SKL International. Пропозицій і зауважень до обговорюваних напрацювань висловлено не було.

Міністерство освіти і науки запропонувало ці питання розглянути народним депутатам – членам робочої групи на засіданні Комітету 2 вересня 2020 року. За результатами засідання МОН було рекомендовано доопрацювати надану інформацію в частині перегляду структури заробітної плати вчителя, яка б стимулювала його до професійного розвитку.

Надані для розгляду пропозиції щодо реформування оплати праці в галузі освіти не є підготовленим проектом Концепції. Ці питання мають бути опрацьовані робочою групою з розроблення Концепції та схвалені нею або відхилені, як такі, що не є прийнятними.

В МОН також відзначили, що що пунктом 6 статті 61 Прикінцевих положень Закону України «Про освіту» та статтею 36 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» гарантоване визначення розмірів посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників галузі. На виконання цих норм Урядом прийнята постанова КМУ від 10 липня 2019 року № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», якою передбачається поступове (до 2023 року) підвищення найнижчого посадового окладу зазначених категорій працівників до рівня 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, як це передбачено вищевказаними законодавчими нормами.

У зв’язку з відсутністю коштів на її реалізацію у державному та місцевих бюджетах зазначена постанова була зупинена до 31 грудня 2020 року.

За попередніми розрахунками фахівців МОН, її впровадження в дію у 2021 році потребуватиме додатково близько 50 млрд грн (державний бюджет – близько 39 млрд грн, місцеві бюджети – близько 11 млрд грн).

Позицію Міністерства освіти і науки щодо якнайшвидшого введення в дію постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 822 підтримали і члени Комітету, запропонувавши зі свого боку звернутись до Уряду України з пропозицією передбачити у Державному бюджеті України на 2021 рік відповідні кошти на її реалізацію. 

Нагадаємо раніше на сайті профспілки працівників освіти і науки України з’явилася інформація про те, що в МОН вирішили ревізувати норми Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» й скасування низки постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників, які було озвучено під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України 2 вересня цього року.

У Профспілці відзначили, що відповідно до статті 78 закону «Про освіту» фінансування галузі освіти має бути забезпечено державою на рівні не менше 7% ВВП, а фактичне вираження, так званої, фінансової спроможності, щороку зменшується, і в 2020 році відповідає 5,6 – 5,7%.

«Такі пропозиції засвідчують про наміри згортання законодавчо встановленої зарплатної гарантії педагогічним і науково-педагогічним працівникам, зазначеної в частині 2 статті 61 закону «Про освіту», а саме відповідності мінімального посадового окладу педагогічного працівника розміру 3 мінімальних заробітних плат, а науково-педагогічного працівника – на 25% вище», — сказано в повідомленні.

Такими ж невиваженими Профспілка визнає наміри міністерства запровадити виплату надбавки за престижність педагогічної праці вчителям, викладачам та іншим педагогам в розмірі 15% посадового окладу (ставки заробітної плати) замість її виплати у сьогоднішніх максимальних розмірах 30%, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Максим Бужанський
    Максим Бужанський
    член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду