КСУ та ВРП будуть погоджувати порядок здійснення перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів

08:01, 8 декабря 2020
Якщо Вища рада правосуддя чи збори суддів Конституційного Суду побачать в діях НАЗК можливе порушення гарантій незалежності суддів, НАЗК отримає обов’язковий до розгляду припис.
КСУ та ВРП будуть погоджувати порядок здійснення перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів
Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Facebook и Telegram.

Робоча група Верховної Ради «з врегулювання конституційної кризи» завершила роботу над законопроектом про внесення змін до Закону про запобігання корупції під назвою «щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції». Про це повідомила представниця парламенту в КСУ, депутатка від «Слуги народу» і вірогідний кандидат на посаду судді Конституційного Суду Ольга Совгиря.

 Так, законопроектом 4470 передбачається внесення змін до Закону «Про запобігання корупції» для приведення його «майже у ту» редакцію, яка діяла до ухвалення резонансного рішення Конституційного Суду від 27.10.2020 року.

Втім, щодо суддів і суддів Конституційного Суду зокрема запроваджується особливе регулювання контролю за дотриманням антикорупційного законодавства.

А саме:

 1) порядок здійснення повної перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів і суддів КСУ буде затверджуватись НАЗК за погодженням відповідно із Вищою радою правосуддя та Конституційним Судом;

 2) Вища рада правосуддя і Збори суддів Конституційного Суду матимуть повноваження вносити НАЗК обов’язкові до розгляду подання про усунення порушень, які містять ознаки порушення гарантій незалежності суддів, суддів Конституційного Суду під час здійснення повноважень НАЗК;

 3) порядок повної перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів, суддів КСУ розробляється НАЗК в місячний строк з дня набрання чинності законом і в місячний строк погоджується Вищою радою правосуддя та Конституційним Судом. У разі відсутності відповідного погодження повна перевірка декларацій суддів і суддів Конституційного Суду проводиться в загальному порядку, визначеному Законом України «Про запобігання корупції».

 Законопроектом також передбачається заборона для НАЗК вносити приписи з питань, які безпосередньо стосуються здійснення суддею правосуддя, а також здійснення суддею Конституційного Суду України конституційного провадження.

 Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що голова Робочої групи з урегулювання конституційної кризи Денис Монастирський повідомляв наступні деталі законопроекту.

 Вручити протокол судді щодо корупційного порушення зможе лише голова НАЗК або його заступник у присутності інспектора ВРП, і НАЗК буде зобов’язано проінформувати про відповідну перевірку, КСУ зможе вносити НАЗК відповідні приписи, якщо буде натяк тиску на суддів КСУ.

 Аналогічно, приписи зможе робити ВРП

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду