Кабінет Міністрів України 3 лютого затвердив, з умовою техніко-юридичного доопрацювання протягом трьох днів, новий порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Відповідний додаток до Постанови КМУ від 6 лютого 2012 року № 106 викладений у новій редакції.
Згідно зі змінами, у 2021 році головним розпорядником державних субвенцій замість Мінрегіону стає Мінфін. Саме це міністерство буде утворювати комісію для розгляду пропозицій щодо розподілу субвенцій. Щоправда, не менш ніж 50 відсотків такої комісії мають складати народні депутати – члени Комітету ВР з питань бюджету. Пропозиції комісії затверджуватиме Кабмін.
Субвенції будуть спрямовуватимуться на:
- реалізацію проектів з будівництва та реконструкції об’єктів соціальної інфраструктури;
- здійснення природоохоронних та екологічних заходів;
- придбання медичного обладнання або комунального транспорту;
- реалізацію проектів з енергоефективності та енергозбереження;
- реалізацію проектів водопостачання та водовідведення, а також теплопостачання;
- на інші проекти, які будуть сприяти розвитку громад.
Критерій чисельності населення, який раніше застосовувався при розподілі субвенції між областями та м. Києвом, вже не буде братися до уваги.
Основними умовами отримання субвенції будуть:
- наявність затверджених проектів будівництва та результатів їх експертизи;
- спроможність подальшого утримання за рахунок коштів місцевого бюджету об’єкту комунальної власності, створення, приріст або оновлення якого фінансується за рахунок субвенції;
- завершення реалізації проектів у поточному році.
Як зазначив на засіданні КМУ прем’єр-міністр Денис Шмигаль, згідно з Законом України «Про державний бюджет на 2021 рік», на виділення субвенцій закладено 6 млрд гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.