Суди більше не зможуть відмовляти у реєстрації документів, поданих в електронному вигляді за допомогою «Електронного суду» (але тут слід зробити уточнення – за умови, що документ подано у відповідності до вимог всіх інструкцій).
Так, відсьогодні, 5 жовтня в Україні офіційно почали працювати три підсистеми (модулі) ЄСІТС:
- Електронний кабінет
- Електронний суд
- Підсистема відеоконференцзв’язку.
Нагадаємо, що у газеті «Голос України» від 04.09.2021 № 168 (7668) Вищою радою правосуддя було опубліковано оголошення про початок функціонування цих підсистем.
4 жовтня 2021 року Державна судова адміністрація України офіційним листом повідомила міністерства, центральні органи виконавчої влади, облдержадміністрації, місцеві та апеляційні суди, Національну асоціацію адвокатів України та територіальні управління ДСА України про початок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС.
Листом повідомляється, що рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС).
Відповідно до пункту 2 параграфа 2 розділу 4 Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (далі – Закон) підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя відповідного оголошення.
Державна судова адміністрація України звертає увагу, що з початком функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС відповідно до вимог процесуального законодавства (пункту 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України, пункту 6 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, пункту 6 статті 14 Цивільного процесуального кодексу України) адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов'язковому порядку.
В ДСА України нагадали про необхідність забезпечення виконання вищезазначених вимог процесуального законодавства щодо здійснення обов’язкової реєстрації офіційної електронної адреси в ЄСІТС за вебпосиланням.
У листі також висловлено прохання:
- міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади довести відповідну інформацію до відома підприємств, установ і організацій, що перебувають у сфері їх управління;
- Національній асоціації адвокатів України та Міністерству юстиції України – поширити інформацію відповідно серед адвокатських бюро, адвокатів, а також державних та приватних виконавців;
- обласним державним адміністраціям довести до відома інформацію до органів місцевого самоврядування у відповідних областях;
- територіальним управлінням Державної судової адміністрації України довести інформацію до відома місцевих загальних судів.
До відома: з інструкціями та рекомендаціями з приводу реєстрації в ЄСІТС можна ознайомитися за вебпосиланням.
Раніше ми розповідали, з якими проблемами стикається впровадження електронного правосуддя в Україні. Детальніше дивіться в сюжеті Право ТВ.
Також заступник голови Державної судової адміністрації Сергій Чорнуцький в інтерв’ю Право ТВ зазначав, чи вистачить коштів на подальший розвиток ЄСІТС в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.