Подання документів онлайн, аби стати чи знятися із військового обліку, непередбачено законодавством. Про це повідомили в управлінні зв'язків з громадськістю Збройних Сил України (ЗСУ) у відповідь на запит «Судово-юридичної газети».
Зокрема, порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 № 921.
У Міністерстві оборони повідомили, що для постановки на військовий облік громадянам України треба мати такі документи:
- копія паспорта та ідентифікаційного коду;
- копія документа про освіту;
- копія свідоцтва про одруження (в разі наявності);
- копія свідоцтва про народження дитини (в разі наявності);
- копія трудової книжки;
- рішення військово-лікарської комісії про придатність до військової служби;
- три фотографії Зх4 (на звороті вказати прізвище).
Для того, аби стати на військовий облік, громадянину необхідно звернутися особисто до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) – колишні військкомати за місцем його проживання та подати заяву на ім' я військового комісара районного (міського) ТЦК та СП про взяття на військовий облік.
Для військовозобов'язаних, які підлягають зняттю з військового обліку у ТЦК та СП за віком, необхідно мати паспорт громадянина України та військово-обліковий документ, а у разі зняття з військового обліку за станом здоров’я ще і рішення військово-лікарської комісії про придатність до військової служби. Саме тоді, коли знімають із обліку за станом здоров’я, необхідно буде пройти додаткове медичне обстеження.
При цьому подання даних документів, як пояснили в Міністерстві оборони, не передбачено законодавством.
Громадяни несуть адміністративну відповідальність за несвоєчасне повідомлення обліковому органу, де перебувають на військовому обліку, даних про зміну їх сімейного стану, стану здоров'я.
Що ж стосується призову, наприклад під час мобілізації, то його здійснюють на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії.
Повторний медичний огляд військовозобов'язаних, які перебувають у запасі, раніше визнаних придатними або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров'я, проводиться 1 раз на 5 років.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своїй колонці написав, що змінювати місце реєстрації тепер можна без візитів до військкомату. Це стосується тих людей, які внесені до цього реєстру і в кого всі документи в порядку. Однак громадяни масово скаржилися на роботу військкоматів.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook, Viber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.