8-го лютого Міністерство цифрової трансформації презентує на Diia.Summit нові онлайн-послуги на Порталі та застосунку «Дія» і проект Дія.City.
Спікерами стали Президент України Володимир Зеленський, Перша леді Олена Зеленська, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, а також представники команди «Дії».
Тож тепер будуть доступні:
- зміна місця реєстрації для всієї країни;
Однак, «Судово-юридична газета» помітила, що у застосунку ця послуга доступна все ж не для всіх. А саме для жителів міста Дніпра, Тернополя, Запоріжжя , Чернівцях, Миколаєві, Херсоні та Чорноморську. Зазначається, що Мінцифри працюють над підключенням цих міст.
- подача заяви на шлюб онлайн;
- сповіщення про кредитну історію та судові справи;
- опитування громадян;
- «шеринг» технічного паспорта через QR-код чи спеціальний лінк.
12:30 Олексій Чернишов представив нову послугу «Автоматичний дозвіл на будівництво».
«Сьогодні при наявності відповідних документів, які завантажуються в систему, дозвіл буде надаватися автоматично», — зазначив міністр.
12:23 Наступним був Денис Монастирський. Міністр говорив про довідку про несудимість. Вона потрібна для військкоматів або для влаштування на роботу. І тепер — у застосунку «Дія».
12:00 У «Дії» запускається послуга опитування. «Це перший масштабний інструмент електронної демократії. Держава зможе дізнатися про думку людей. Це фактично старт цифрового народовладдя», – сказав Президент Зеленський.
11:45 Денис Шмигаль: «Економія від онлайн-послуг склала 14,7 млрд грн за 2020-2021 роки».
11:36 Руслан Стефанчук: «Ми стали у квітні 2021 першою країною у світі, яка визнала статус цифрового паспорта».
11:33 Олена Зеленська повідомила, що у березні з'явиться розділ у дії «Дія.Безбар'єрність». Це створено задля спрощення комунікації з людьми похилого віку, людьми з інвалідністю, щоб послуги ставали доступнішими.
11:29 Також запускаються опитування у «Дії». У Мінцифрі зазначили, що користувачі зможуть впливати на рішення Уряду.
11:25 Навесні люди 60+ років отримають смартфони у рамках програми «єСмартфон». Це зможуть отримати понад 8 млн українців. Умова користування програмою — повна вакцинація від коронавірусу.
11:20 Також було згадано програму «єПідтримка». 2,6 млрд грн отримали постраждалі галузі. Понад 8 млн українців скористалися цією послугою.
11:18 Президент наголосив, що «можна забути» про паперовий додаток до ID-паспорта.
11:12 Третій Diia.Summit розпочав Президент. Він наголосив, що сьогодні у «цифровій країні» мешкає 14 мільйонів громадян.
Раніше «Судово-юридична газета» писала про те, чи запрацював paperless Зеленського, адже органи Пенсійного фонду та ЦНАПи не приймають «Дію» і просять «прописку».
Додамо, як суди вирішують позови громадян, які хочуть залишитися із паспортом-книжечкою.
А ще ми писали, що робити, якщо у магазині відмовляються приймати е-документи.
Також ми розповідали, чи дозволений допуск до органів держвлади за пред’явленням е-паспорта.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua, на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook, Viber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.