Яким чином забезпечується збір, акумуляція та обробка даних з реєстрів для надання державних послуг через веб-портал «Дія» та застосунок «Дія»?
На це питання «Судово-юридичної газети» відповів керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік.
«У нас не відбувається акумуляція. Якщо якась інформація потрібна для зменшення кількості полів у заяві для отримання послуги, запит до реєстру відбувається у процесі заповнення цієї заяви.
Єдине виключення – це ті документи, які вже наявні в людини у смартфоні в Дії і зберігаються саме в застосунку, а не в серверній частині на нашому боці», - пояснив Банік.
За його словами, паспорти не зберігаються у Державного підприємства «Дія».
«Коли ви авторизуєтеся, ми запитуємо у реєстру, чи є людина з таким податковим номером паспорта. Паспорт приходить на ваш смартфон і зберігається у захищеній частині вашого смартфону», - додав Мстислав Банік.
Окрім того, перевірка документів відбувається тоді, коли людина відкриває свій застосунок. Якщо всі дані співпадають з реєстром – тоді паспорт залишається. А коли змінюється його статус, наприклад, виключений, то документ зникне з Дії.
«Якщо на телефоні є root-права, на ньому неможливо авторизуватися у Дії, тому що це доступ до захищеного сховища девайсу і Дія не вважає такий гаджет безпечним», - прокоментував Банік.
Раніше Федоров заявляв, що застосунок «Дія» не зберігає особисті дані.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook, Viber та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.