На сайті Верховного Суду опублікувано дайджест судової практики у справах із договору оренди землі за 2018 - 2021 роки. У дайджесті зібрано сотні найважливіших правових позицій із договору оренди землі, сформованих Великою Палатою ВС, Касаційним господарським судом, Касаційним цивільним судом і Касаційним адміністративним судом у складі ВС за період роботи із 2018 року по 2021 рік.
Дайджест дає змогу зрозуміти та застосувати основні правові підходи Верховного Суду до вирішення проблем, які виникають у судовій практиці, зокрема, щодо:
- особливостей правового статусу орендодавців, орендарів, суборендарів;
- оцінювання судом істотних умов договору оренди землі, зокрема стосовно орендної плати, нормативної грошової оцінки земельної ділянки, цільового призначення земельної ділянки, строку дії договору та застосування принципу свободи договору;
- особливостей укладення договорів оренди землі приватної, державної та комунальної власності, всіх інших етапів розвитку договірних відносин: зміни, припинення та розірвання договору оренди землі. Окрему увагу приділено судовим спорам із поновлення та продовження договору оренди землі;
- відповідальності в договірних і позадоговірних зобов’язаннях із користування землею, застосування санкцій за договором оренди землі, стягнення коштів за фактичне використання земельної ділянки без укладення договору оренди;
- особливостей оренди землі фермерськими господарствами, а також визначення ВП ВС належної юрисдикції спорів із договору оренди землі фермерськими господарствами;
- актуальних питань захисту публічних інтересів органами Держгеокадастру, прокуратурою у відносинах, пов’язаних з орендою землі.
Окрім цього, у дайджесті акцентовано на відносинах із землеустрою при укладенні договору оренди землі, державній реєстрації права оренди земельної ділянки та договору оренди землі.
Дайджест буде корисним суддям, адвокатам, юристам, науковцям, а також усім, хто цікавиться практичними проблемами щодо відносин із договору оренди землі.
Раніше ми писали, що КЦС ВС назвав момент початку дії договору оренди землі.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.