В Україні з початку 2019 року середньоденний розмір допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами підвищився на 24,7 %. Про це повідомляє прес-служба Фонду соціального страхування України.
Як порахувати розмір допомоги у зв’язку із вагітністю та пологами:
- Для обчислення розміру допомоги необхідно помножити розмір середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці.
- Тривалість страхового стажу при цьому не враховується.
- Особам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір допомоги розраховується, виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчисленої із двократного розміру мінімальної заробітної плати.
Скільки триває відпустка:
- Зазвичай тривалість такої відпустки складає 126 календарних днів: 70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів.
- Додатково до основного може видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті коштом Фонду.
- Жінкам, віднесеним до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності терміном 180 календарних днів.
Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що в Україні хочуть ввести 10-денну декретну відпустку для чоловіків. Зареєстровано законопроект «Про внесення змін до статті 17 Закону України «Про відпустки».
Також ми повідомляли, що в Київській міськраді назвали суму, яку будуть виплачувати за кожну новонароджену дитину.
До того ж, ми подавали інформацію про те, як молоді батьки в Україні зможуть оформлювати документи на дитину, не виходячи з дому.