У вівторок, 3 вересня, на засіданні Верховна Рада розгляне питання зняття депутатської недоторканності у другому читанні. Про це повідомляється на сайті Ради.
У повідомленні йдеться, що Рада розгляне закон № 7203 про зняття депутатської недоторканності. Зокрема, зазначається, що нардепи обговорять законопроекти про внесення змін до Конституції.
А саме:
- скасування адвокатської монополії;
- закріплення повноважень Президента утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад директора НАБУ і директора ДБР;
- законодавча ініціатива народу;
- уповноважені Верховної Ради;
- зменшення конституційного складу Верховної Ради та закріплення пропорційної виборчої системи;
- додаткові підстави дострокового припинення повноважень народного депутата України;
- консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи Верховної Ради.
3 вересня Верховна Рада України планує остаточно ухвалити зміни до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності. Для ухвалення цього рішення необхідно, щоб проголосувало мінімум 300 народних депутатів.
Однак у понеділок, 2 вересня, деякі фракції, зокрема «Батьківщина» та «Європейська солідарність», заявили про те, що необхідно внести певні зміни до законопроекту, а це призвело б до ще одного направлення законопроекту на висновок до Конституційного Суду України.
В той же час фракція «Опозиційна платформа — «За життя» заявила, що не голосуватиме за зміни до Конституції. Натомість фракція «Слуга народу» наполягає на необхідності ухвалення законопроекту № 7203, яким скасовується депутатська недоторканність.
Також на засіданні Ради планується включити до порядку денного та направити на висновок Конституційного Суду 7 президентських законопроектів, якими передбачається внесення змін до Конституції України, в тому числі щодо зменшення кількості народних депутатів до 300.
Нагадаємо, що «Судово-юридична-газета» проводила онлайн-трансляцію Погоджувальної ради парламенту IX скликання.
Крім того, ми писали, що Рада ухвалила рішення щодо права Президента призначати глав НАБУ і ДБР.
Також відомо, що Кабмін ліквідував Департамент захисту економіки Нацполіції.