Нотаріальна палата України повідомила, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який набув чинності 2 листопада 2019 року, передбачено, що доступ державного реєстратора до ДРРП та ЄДР здійснюється шляхом багатофакторної аутентифікації. Про це йдеться у прес-службі НПУ.
«Відповідні зміни внесено до законів «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».
На виконання цих норм ДП «Національні інформаційні системи» 14 листопада 2019 року запропонувало додаткові методи ідентифікації користувача при виконанні реєстраційних дій:
– Google-ідентифікація — підтвердження рішення за допомогою додаткового методу ідентифікації користувача з використанням одноразового паролю. Цей функціонал подібний до використання одноразового паролю в банківських системах, але більш захищений, так як відсутня необхідність пересилання паролю;
– Mobile ID — інформаційно-телекомунікаційна система мобільної ідентифікації та кваліфікованого електронного підпису. У даному випадку КЕП зберігається на спеціальній SIM-карті (зауважимо, що наразі доступно лише для оператора «Київстар»).
Такі оновлення посилять рівень безпеки даних ДРРП завдяки зменшенню можливості зловживань при проведенні реєстраційних дій у випадках несанкціонованого доступу до робочого місця нотаріуса (державного реєстратора)», — йдеться у повідомленні.
Детальніше читайте у повідомленні НАІС за посиланням.
Для підключення послуги додаткової ідентифікації нотаріусам потрібно подати заяву до регіональних філій ДП «НАІС» (заява).
Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що у Мін’юсті роз’яснили правила зберігання архіву приватного нотаріуса.