В Україні запустили Кабінет забудовника: що потрібно знати

13:28, 13 декабря 2019
За словами Олексія Гончарука, Е-кабінет забудовника — крок до знищення корупції в будівельній сфері.
В Україні запустили Кабінет забудовника: що потрібно знати
Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Facebook и Telegram.

У п’ятницю, 13 рудня, розпочав роботу електронний кабінет забудовника. Реєстрація та отримання документів, дозволи, ліцензії та сертифікати щодо об’єктів будівництва автоматизовано, передає Урядовий портал.

«Сьогодні уряд зробив перший крок до знищення корупції в будівельній сфері. Впроваджуємо Електронний кабінет забудовника. Це повністю автоматизовані послуги, які надаються миттєво і без участі чиновника. Наша команда робить усе, щоб в країні зникла корупція. І чим швидше переведемо державу в смартфон, тим менше буде корупції на побутовому рівні, а сервіси стануть якіснішими», — зазначає прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

За його словами, запуск е-кабінету відбуватиметься в кілька етапів. На першому передбачено надання послуг з отримання документів для будівель класу наслідків СС1, а це житлові та промислові будівлі (до чотирьох поверхів), а також об’єкти лінійної інфраструктури і навіть дороги. Це стосуватиметься всіх етапів будівництва: підготовчих та будівельних робіт, а також прийняття будівлі в експлуатацію.

На наступному етапі вже за декілька місяців будуть доступними онлайн-послуги також стосовно об’єктів, що за класом належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

Інформація в е-кабінеті буде перевірятися автоматично, у тому числі щодо права власності на ділянку та її цільове призначення, параметрів відповідності об’єкту до СС1: квадратура, кількість поверхів тощо.

«Ми зробили автоматичну послугу без чиновника взагалі. Людина більше не бере в цьому участі. Мета нашого Уряду - зробити всі послуги такими. Цифрова трансформація та ІТ-інструменти — це всього-на-всього технології, але найважливіше — це розуміти суть самої послуги. Ми працюємо на результат, щоб він був ефективним», — коментує віце-прем’єр-міністр Михайло Федоров.

«Запустили кабінет забудовника. Тепер кожен, хто хоче побудувати дім, гараж, дачу, станції техобслуговування авто, кафе, міні-маркети, невеликі виробництва, склади, аптеки і т.д., може просто за декілька хвилин сповістити про це державу і почати будувати. А потім ще і проінформувати, що завершили будівництво. Через сайт. Увага! Без участі чиновника! 5-7 хвилин. Перша повністю автоматична антикорупційна послуга! Це відразу припинення мільярдної корупції, тому що таких сповіщень держава отримує щороку сотні тисяч», — додав посадовець на своїй сторінці Facebook.

За словами міністра розвитку громад та територій Альони Бабак, вже зареєстровано Наказ, який регламентує роботу електронного кабінету. Усі, хто будуть користуватися послугами, отримають інформацію про те, що і як їм робити.

«Людям, які хочуть будувати, більше не потрібно проходити через бюрократичні кола», — резюмувала міністр і додала, що онлайн-сервіс доступний на порталі ДАБІ за лінком, через вхід до особистого кабінету.

Коментуючи запуск системи, голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко зазначив, що Е-кабінет забудовника суттєво спрощує роботу в сфері будівництва.

Представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Олена Шуляк, заступник голови Комітету наголосила: «Подання повідомлення у паперовому форматі також залишатиметься доступним та звично забиратиме п’ять робочих днів, а декларації — десять днів. Тоді як через ЕКЗ рішення ухвалюватимуться автоматично — до п’яти секунд замість 5-10 днів — і надсилатимуться на електронну пошту заявника».

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що 13 грудня пройшла презентація Електронного кабінету забудовника з першими повністю автоматизованими державними послугами, що надаються без участі чиновника.

Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
  • Ігор Дашутін
    Ігор Дашутін
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Ольга Кашпур
    Ольга Кашпур
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді