Україна значно збільшила кількість лабораторій та проведення ПЛР-тестувань на наявність коронавірусу. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час традиційного брифінгу МОЗ у середу, 2 вересня.
Також стало відомо, кому безкоштовно роблять тестування методом ПЛР.
«Стандартне надання меддопомоги, яке затверджено наказом МОЗ, визначено для таких груп. Перше, це пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби. Друге, це пацієнти з пневмоніями, які перебувають в стаціонарах і чекають лабораторної діагностики. Особи, з підтвердженим випадком», - сказав Ляшко.
Головний санлікар зазначив, що наразі в країні існує 104 вірусологічних лабораторій, які проводять тестування методом ПЛР.
Відомо, що ПЛР-тест показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Завдяки цьому він може виявити в захворілого коронавірус ще в перші дні зараження та є 100% точним. Проводять ПЛР-тестування шляхом забору зразків із верхніх дихальних шляхів (носоглотки) пацієнта. Дослідження відбувається протягом 4-6 годин.
Різниця між ПЛР- та експрес-тестом
Експрес-тести виявляють в організмі людини не сам вірус, а антитіла, які виробляються для боротьби з ним. Вони з’являються в крові лише на 5-7 день з моменту прояву перших клінічних проявів, тож робити швидкий тест раніше – недоречно. Для проведення експрес-тестування у пацієнта беруть кров із вени чи пальця, а не мазки із носоглотки.
Які існують плюси та мінуси ПЛР- та експрес-тестів?
Плюси ПЛР-тестування
- можна виявити захворювання у перші дні зараження (ще до появи симптомів);
- 100% точність результатів.
Мінуси ПЛР-тестування:
- не може показати, чи людина перехворіла на коронавірус;
- дороговартісний.
Плюси експрес-тестування:
- швидкість – на нього лікар витрачає 10-15 хв;
- може показати, чи людина вже перехворіла на коронавіру і не тільки на COVID-19, але й інші сезонні коронавіруси.
- доступніший за ПЛР-тест за ціною;
Мінуси експрес-тестування
- високий відсоток похибки (якщо зробити до того, як організм розпочне виробляти антитіла);
- не показує захворювання в перші дні зараження.
Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що 2 вересня в Україні зафіксовано 2495 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 - це антирекорд кількості нових хворих за добу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.