В Міністерстві юстиції України розповіли про захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки, що здійснюється шляхом:
- визнання прав;
- відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, та запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку;
- визнання угоди недійсною;
- визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування;
- відшкодування заподіяних збитків;
- застосування інших, передбачених законом, способів.
Всі зазначені способи захисту прав на землю можна класифікувати на окремі самостійні групи. Зокрема, способи захисту земельних прав можна поділити на такі:
- речово-правові (безпосередньо спрямовані на захист суб’єктивного права власності на землю чи права землекористування осіб, які на момент порушення права не перебувають у зобов’язальних відносинах з порушником);
- зобов’язально-правові (мають на меті захист прав суб’єкта як учасника зобов’язальних відносин);
- спеціальні способи захисту земельних прав (Стосуються особливих випадків порушення прав власників земельних ділянок і землекористувачів).
Важливим елементом захисту аграрного бізнесу від рейдерства в державних реєстрах має стати запровадження «єдиного циклу», який полягає в обов’язковому нотаріальному посвідченні правочинів з корпоративними правами з одночасною державною реєстрацією змін до відомостей про юридичну особу в ЄДР. Такий крок забезпечить юридичну «чистоту» укладення правочину, унеможливить підробку документів та прибере часовий проміжок між документальним оформленням правочину і державною реєстрацією, яким сьогодні нерідко користуються шахраї та замовники «реєстраційного» рейдерства.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ринок землі відкрито: Денис Малюська розповів про перші зареєстровані угоди.
Крім того, зелені облігації набрали юридичної сили в Україні: що це означає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.