Це – потенціал для шантажу: Зеленський прокоментував скупчення російських військ біля українського кордону

12:20, 14 декабря 2021
Це потенціал для шантажу, причому передусім проти західних держав – Зеленський.
Це – потенціал для шантажу: Зеленський прокоментував скупчення російських військ біля українського кордону
Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Facebook и Telegram.

Війська, які скупчені поблизу українського кордону, використовуються як потенціал для шантажу.

Про це Президент Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera, розшифровку якого опублікував Офіс Президента.

«Для чого використовуються війська, які скупчені поблизу нашого кордону? Це потенціал для шантажу. Причому передусім проти західних держав. Але якщо кількість російських військ зростатиме, то шантаж стане ще більш жорстким, що можна буде назвати підготовкою до розширення агресії проти нашої держави та, можливо, регіону в цілому. Україна не бачить сюрпризів у тому, що відбувається на наших східних кордонах. Росія почала цю війну у 2014 році, і відтоді ми готові до будь-яких сценаріїв. Цього, на жаль, не можна сказати про всі європейські країни. Наприклад, Німеччина нещодавно завадила нам у постачанні по лінії НАТО протидронних рушниць та протиснайперських систем, які є виключно оборонними інструментами. Невже ми на восьмому році війни не маємо на них права? Очевидно, що маємо. Будь-яка демократична держава, яка захищається від агресії, повинна мати право на придбання подібних оборонних інструментів. Але у деяких столицях усе ще перемагає страх», - зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави запевнив, що буде захищати нашу землю й наших людей за будь-яких обставин і від будь-яких посягань. Однак, за його словами, колективних зусиль поки не вистачає.

«Тим часом у Москві вже можуть відкривати музей з колекцією різноманітних засуджень. Безперечно, ми вдячні за надану підтримку, але колективних зусиль поки не вистачає, щоб повернути російську сторону не тільки до прогнозованої політики, яка була б заснована на повазі до міжнародного права та до держав-сусідів, а й просто до змістовних перегорів щодо миру на сході України. Як приклад можна навести одну з домовленостей саміту в Нормандському форматі в Парижі 2019 року, яка не виконується й досі, – це домовленість щодо полонених. Сотні наших людей утримують у полоні на окупованій території, і Росія дала чітку обіцянку забезпечити повний і безумовний допуск до них міжнародних організацій. Але цього не відбувається, тому що українські полонені перебувають у такому жахливому стані, що Росія не може їх показувати Червоному Хресту», - резюмував Володимир Зеленський.

Також «Судово-юридична газета» писала, що Україна та Хорватія підписали декларацію щодо підтримки європейської перспективи України.

Крім того, ми повідомляли, що Зеленський розширив санкції за російські вибори в окупованому Криму: хто потрапив до списку.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду