У Європейському Союзі під загрозою опинилося правило, яке зобов'язує компанії звітувати про шкоду, завдану навколишньому середовищу. Як повідомляє Politico, посилаючись на джерела, поінформовані про хід дискусій, проект нового законодавства, який готує команда президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, передбачає скасування принципу «подвійної суттєвості» в Директиві ЄС щодо корпоративної звітності у сфері сталого розвитку (CSRD).
Йдеться про так звану «подвійну матеріальність» – концепцію, згідно з якою компанії зобов'язані враховувати не тільки вплив кліматичних змін на свою діяльність, а й власний внесок у руйнування навколишнього середовища. Цей принцип закладено в Директиву ЄС про корпоративну стійку звітність (CSRD) і є важливою частиною Європейського зеленого курсу.
Однак у проєкті нового «омнібусного» закону про спрощення регулювання, що був поширений серед єврокомісарів, принцип «подвійної матеріальності» відсутній. За даними джерел, підготовка ініціативи триває під керівництвом глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
Включення CSRD до списку нормативних актів, що підлягають спрощенню, стало частиною обіцянки фон дер Ляєн знизити адміністративне навантаження на бізнес. Проте всередині Комісії розгораються суперечки про те, чи не заходить цей процес занадто далеко. Одне з джерел повідомило про «жорстке протистояння», через яке пропозицію ще не надіслано до профільних департаментів для розгляду, хоча її планували представити вже наступного тижня.
«Це буде потворний текст, але ми робимо все можливе, щоб зберегти основне», – заявив один із чиновників, додавши, що проєкт, який виключає принцип подвійної матеріальності, було розіслано в четвер.
Виконавчий віце-президент Єврокомісії з питань клімату та конкуренції Тереса Рібера виступає проти ослаблення вимог звітності. За інформацією джерел, вона попросила призупинити надсилання проєкту в профільні служби до врегулювання спірних питань. Цього тижня іспанський уряд і соціалісти в Європарламенті звернулися до Комісії з листом, попереджаючи про неприпустимість послаблення регулювання.
Депутат Європарламенту Петер Лізе, який представляє Європейську народну партію (ЄНП), підтвердив, що переговори йдуть важко. За його словами, можливим компромісом може стати тимчасовий мораторій на введення нових вимог до бізнесу до остаточного узгодження закону про спрощення регулювання. Він підкреслив, що необхідно діяти швидко, щоб «послати правильний сигнал компаніям».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.