У Раді зареєстрований законопроект № 7131 про внесення змін до Податкового кодексу. З пояснювальної записки слідує, що зараз всі компанії, які хочуть платити дивіденди своїм засновникам, ще зобов'язані заплатити в бюджет і авансовий платіж з податку на прибуток.
Це стосується всіх юросіб, які виплачують дивіденди, причому навіть тих, які не платять податок на прибуток, використовуючи спрощену систему — єдиний податок.
Виходить парадокс. Юрособи на 3-й або 4-й групі єдиного податку не повинні сплачувати податок на прибуток, але зобов'язані сплачувати авансовий платіж з цього податку.
Але якщо звичайні платники податку на прибуток сплачують авансовий платіж, то вони мають право зменшити свій фінансовий результат на суму сплаченого авансового платежу, уникаючи таким чином подвійного оподаткування.
Єдинники сплачують авансові платежі, а потім єдиний податок. Але зменшити базу оподаткування на суму сплаченого авансового платежу вони права не мають.
Виходить, що єдинників оподатковують два рази. Спочатку авансовим платежем з податку на прибуток, а потім єдиним податком.
У разі прийняття законопроекту платники єдиного податку більше не будуть платити авансовий платіж з податку на прибуток.
На думку авторів законопроекту, такі зміни дозволять вирішити відразу дві проблеми.
По-перше, зараз через подвійне оподаткування єдинники вважають за краще взагалі не виплачувати дивіденди своїм засновникам. Але це порушує права акціонерів, які недоотримують прибуток.
По-друге, зміни сприятимуть притоку іноземних інвестицій. Адже інвестори почнуть отримувати свої законні дивіденди від вкладеного капіталу.
Як уже повідомляла «Судово-юридична газета», в Мінфіні розповіли, чи будуть в 2018 році підвищуватися податки.