Як раніше писала «Судово-юридична газета», 9 липня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект 7441-1 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо підтримки позичальників, які втратили майно у зв'язку із веденням бойових дій.
У «Слузі народу» розповіли, коли закон може набути чинності і українцям дозволять не платити за кредит на майно чи авто, які було знищено під час війни.
«У парламенті планують ухвалити відповідний законопроект № 7441-1 вже до кінця літа. Цей документ дозволить не сплачувати ні відсотки, ні тіло кредиту на житло чи транспортний засіб, зруйнований внаслідок війни.
Є два варіанти дій: «заморозка» та «прощення» кредиту. Все залежатиме від місцезнаходження майна та можливості офіційно зафіксувати ушкодження», зазначила голова партії Олена Шуляк.
Так, «заморожування» виплат за кредитами може стосуватися випадків, коли майно опинилося на тимчасово окупованій території чи території активних бойових дій, пошкоджено чи знищено внаслідок військових дій, за наявності документів позичальники можуть отримати в кредитора призупинення платежів за кредитом.
«Заморозка» (тіло кредиту, відсотки, комісії) кредиту триватиме доти, доки держава не компенсує збитків за знищене російською агресією майно.
Щодо «прощення», то тут такі умови:
- площа знищеного майна, під яке було взято кредит, не перевищує 140 кв. м (для квартири), 250 кв. м (для житлового будинку). І є єдиним місцем проживання сім'ї позичальника. Також йдеться про знищений єдиний автомобіль з робочим об'ємом двигуна не більше 2500 см;
- станом на 23 лютого 2022 року відсутня прострочена заборгованість;
- якщо така квартира, будинок чи автомобіль у кредит єдині.
Відповідну заяву можна буде подавати в період військового стану та ще 3 місяці після дня її припинення.
Також, за її словами, до кінця літа Верховна Рада може винести на розгляд до другого читання два важливі законопроекти щодо запуску доступної іпотеки та компенсацій українцям за пошкоджене чи втрачене внаслідок війни житло.
Йдеться про проект закону № 7198 щодо компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло.
Також влітку планують розглянути ще один важливий документ № 5091. Він допоможе запустити іпотеку у воєнний час.
Автор: В'ячеслав Хрипун
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.