Порушення правил військового обліку та мобілізації за новим законом про посилення мобілізації – чи дійсно 2 млн осіб ризикують опинитися в розшуку? Чи передбачено законодавчими змінами без попереднього вручення повістки оголошувати особу в розшук, якщо вона не оновила військово-облікові дані?
Чи матимуть представники Нацполіції законні підстави затримувати військовозобов’язаних на вулиці? Яким чином буде реалізована процедура притягнення до відповідальності? Коли настає адміністративна відповідальність, а коли – кримінальна?
Чи можуть ухилянта засудити за Кримінальним кодексом заочно?
«Автоматизовані» штрафи для підприємств у 60 тис. грн, які не поставлять громадян на військовий облік – як це буде працювати на практиці?
Програма «Адвокат» на YouTube-каналі «Право ТВ» продовжує інформувати про права та обов’язки.
25 квітня о 19:30 запрошуємо доєднатися до прямої трансляції з теми «Посилення відповідальності за ухилення від військового обліку. Збільшення штрафів та кримінальна відповідальність за порушення правил мобілізації»
Протягом ефіру журналіст Дар’я Мезенцева обговорить з адвокатом Богданом Таньком такі тематики:
- Юридична оцінка можливих заходів впливу на особу, яка не виконує мобілізаційні обов’язки за законом 10449.
- Відповідальність військовозобов‘язаного на різних етапах. Коли адміністративна відповідальність перетікає у кримінальну? В якому разі може передбачатися затримання особи відповідно до нових змін?
- Які стадії військовозобов’язаний має пройти, аби його оголосили в розшук? Якщо статус «у розшуку» отриманий з порушенням процедури – як захистити свої права?
- Досудове розслідування справ про ухилення від призову. Судова практика щодо військовозобов’язаних за порушення правил мобілізації. Чи можуть ухилянта засудити за Кримінальним кодексом заочно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.