Генеральною прокуратурою України (ГПУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратурою (САП) складено список народних депутатів Верховної Ради України, з яких можуть зняти недоторканність, повідомив «Апостроф», посилаючись на джерело в ГПУ.
Повідомляється, що на сьогоднішній день в список потрапили прізвища 40 депутатів з різних фракцій, в діяннях яких попередньо виявилися ті чи інші правопорушення.
На даний момент ГПУ і САП планують подати в Комітет ВРУ з питань регламенту і організації роботи Ради як мінімум 10 подань.
Як повідомляє джерело, в список потрапили такі відомі прізвища, як:
- Сергій Лещенко (Блок Петра Порошенка);
- Віктор Чумак (позафракційний);
- Наталія Королевська (Опозиційний блок);
- Ігор Мосійчук (Радикальна партія Олега Ляшка);
- Вячеслав Богуслаєв ( «Воля народу»);
- Андрій Лозовой (Радикальна партія Олега Ляшка);
- Микола Скорик (Опозиційний блок).
«Правда, поки не відомо, чи будуть на них подання, Генпрокуратура збирає необхідні докази», — розповіло джерело.
Крім інших, у списку значиться Максим Поляков з Народного фронту. Щодо Полякова готують повторне подання про надання згоди парламенту на арешт. Варто відзначити, що Поляков проігнорував рішення суду і не дозволив надіти на себе електронний браслет.
Також Полякову загрожує нове подання, оскільки в ГПУ виявили новий факт незаконного збагачення нардепа.
Депутат ВР Віктор Чумак не виключає, що теж може потрапити в «десятку», оскільки ГПУ збирає докази по його справі. При цьому він заявив, що не виступатиме проти зняття з себе недоторканності.
А ось нардеп Сергій Лещенко відмовився давати коментар. Він послався на те, що він нічого не знає про плани ГПУ щодо нього.
Також джерело повідомило, що відносно депутатів Мосійчука та Полякова подання будуть з ймовірністю 99,9%.
При цьому депутат Ігор Мосійчук впевнений, що ні в чому не винен і спокійно стежить за розвитком подій.
«Судово-юридична газета» опублікувала ТОП-5 найдорожчих застав українських політиків. Держказначейство України інформує про те, що в період 2016-2017 років загальна сума застав склала 808,3 мільйона гривень.
Раніше стало відомо, що у Верховній Раді будуть боротися з політичною корупцією. У Комітеті з питань запобігання та протидії корупції створений підкомітет з питань запобігання та протидії політичної корупції.
Як повідомлялося раніше, народний депутат Борислав Розенблат звинувачує ГПУ в піарі та нерозбірливості. Так, він звернувся до суду за роз'ясненням щодо здачі чужого закордонного паспорта.