В Україні стартувала щорічна заборона на вилов раків

22:18, 2 грудня 2024
Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить понад 3 тисячі гривень.
В Україні стартувала щорічна заборона на вилов раків
Джерело фото: Rasmus Gundorff Sæderup / Unsplash
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

З метою збереження й охорони раків у період їхнього спарювання, виношування ікри та першої линьки, з 1 грудня на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається заборона на вилов цих річкових мешканців. За вилов раків у цей період передбачено покарання від адміністративного штрафу до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Про це попередили у Державному агентстві рибного господарства України.

Водночас у ДАРГ звернули увагу рибалок, що на річці Дунай та придунайських озерах заборона розпочнеться 5 грудня, а на Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам'янському і Дніпровському водосховищах – з 15 грудня.

Також там зазначають, що за науковими даними на Закарпатті домінуючі угруповання річкових раків сформовані червонокнижним широкопалим раком, заборона на вилов якого діє протягом всього року.

У водоймах України зустрічаються три види раків: довгопалий, широкопалий і товстопалий. Проте останні двоє занесені до Червоної книги України і їхній вилов на території нашої держави суворо заборонений протягом усього року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Тетяна Філіпова
    Тетяна Філіпова
    член Ради суддів України, суддя Північно-Західного апеляційного господарського суду
  • Ольга Булейко
    Ольга Булейко
    суддя Великої Палати Верховного Суду