Національний банк України затвердив технічне завдання для оцінки стійкості банків і банківської системи України у 2025 році. До процесу включено 21 банк, що складає понад 90% активів банківської системи країни, повідомила пресслужба НБУ.
Ця оцінка є частиною зобов'язань України перед міжнародними партнерами, зокрема Міжнародним валютним фондом і Європейським Союзом, згідно з Меморандумом про економічну та фінансову політику і програмою фінансової підтримки ЄС «Ukraine Facility».
Процес оцінки буде проходити в три етапи. Перший етап включатиме оцінку якості активів (asset quality review) незалежними аудиторами станом на 1 січня 2025 року. За потреби результати цієї оцінки будуть екстрапольовані для всіх банків. Другий етап передбачає стрес-тестування найбільших банків за двома макроекономічними сценаріями: базовим і несприятливим. Третій етап включатиме визначення необхідних рівнів нормативів достатності капіталу.
До оцінки стійкості залучено найбільші банки України:
- АТ КБ «ПриватБанк»;
- АТ «Ощадбанк»;
- АТ «Укрексімбанк»;
- АБ «УКРГАЗБАНК»;
- АТ «СЕНС БАНК»;
- АТ «Райффайзен Банк»;
- АТ «УКРСИББАНК»;
- АТ «ОТП БАНК»;
- АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»;
- АТ «ПРОКРЕДИТ БАНК»;
- АТ «КРЕДОБАНК»;
- АТ «ПРАВЕКС БАНК»;
- АТ «ПУМБ»;
- Акціонерний банк «Південний»;
- АТ «ТАСКОМБАНК»;
- АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК»;
- АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО»;
- ПАТ «БАНК ВОСТОК»;
- АТ «А-БАНК»;
- ПАТ «МТБ БАНК»;
- АТ АКБ «Львів».
Результати оцінки будуть оприлюднені до 31 грудня 2025 року.
Технічне завдання було затверджено рішенням Правління НБУ від 26 грудня 2024 року та набрало чинності з моменту прийняття.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.