Нотаріальна палата повідомила, що звернулася до Національного банку щодо необхідності вирішення окремих проблемних питань, які виникають при безготівкових розрахунках за договорами купівлі-продажу нерухомого майна, де стороною виступають малолітні. Заява з’явилась на офіційному сайті Нотаріальної палати.
Зазначається, що останнім часом до НПУ надходять звернення нотаріусів з приводу того, що за повідомленнями громадян, які звертаються за вчиненням нотаріальних дій, батькам відмовляють банківські установи у відкритті рахунків на ім’я малолітніх віком до 6 років.
«Тому НПУ просить надати роз’яснення, чи існує обмеження щодо віку осіб, на ім’я яких може бути відкритий рахунок на нормативному рівні, і у разі наявності пояснити підстави наявності такого обмеження та розглянути можливість скасування такого обмеження. У разі відсутності таких обмежень – вжити заходів і довести дану інформацію до банків України щодо неприпустимості неправомірних відмов у відкритті рахунків», - сказано у заяві.
Також НПУ зазначає, що обов’язок розміщення рахунків продавців саме в державних банківських установах передбачений механізмом компенсацій власникам знищеного житла і закріплений в Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна (Постанова КМУ від 30.05.2003 № 600).
Відповідно до абзацу другого пункту 12 вказаної Постанови КМУ, договором про відступлення права вимоги встановлюється, що моментом переходу права вимоги від отримувача компенсації до держави/територіальної громади є факт зарахування грошових коштів на рахунок отримувача компенсації або на відкритий у державному банку рахунок продавця об’єкта житлової нерухомості, земельної ділянки, на якій розташовано такий об’єкт, частки у праві власності на таке майно.
«Таким чином, налагодження безперешкодної можливості відкриття рахунків для усіх фізичних осіб є не тільки одним з факторів, які сприятимуть безготівковим розрахункам в державі, але і запорукою успішної реалізації державних програм забезпечення житлом постраждалих в наслідок війни. НПУ розраховує на розуміння та підтримку у вирішенні піднятих питань», - додали у заяві.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.