Вчора, 29 жовтня, Кабмін розглянув законопроект про Національну програму інформатизації. Це питання є досить актуальним у наш час, адже сучасний світ вимагає нового понятійного апарату та організаційно-правових механізмів.
Нагадаємо, Закон України «Про Національну програму інформатизації» був прийнятий ще у 1998 році, але за цей час суттєвих змін він не зазнавав.
За цим законом, Національна програма інформатизації визначає стратегію забезпечення інформаційних потреб та інформаційної підтримки соціально-економічної, екологічної, науково-технічної, оборонної, національно-культурної та інших загальнодержавних сфер. Національна програма інформатизації включає: Концепцію Національної програми інформатизації; сукупність державних програм з інформатизації; галузеві програми та проекти інформатизації; регіональні програми та проекти інформатизації; програми та проекти інформатизації органів місцевого самоврядування.
Прийняття нового законопроєкту має забезпечити інфраструктури для інформаційного суспільства та впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для підтримки органів державної влади, місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад у різних сферах загальнодержавного значення.
Окрім фінансування заходів з інформатизації, нагальними є питання координації, моніторингу та оцінки результатів їх виконання, побудова логіки процесу, яка відповідає сьогоденню.
Отже, проект пропонує:
- оновити термінологію, понятійний апарат та визначення сфери інформатизації;
- окреслити та розширити права та обов’язки учасників процесу інформатизації;
- врегулювати механізм взаємодії з урахуванням вимог законів України «Про інформацію», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про адвокатське право і суміжні права», «Про публічні закупівлі», «Про електронні комунікації», «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» тощо;
- залучити інформаційні та цифрові технології в держуправління та суспільно-економічні відносини;
- подолати цифрову нерівність;
- забезпечити безпеку інформаційної діяльності та кіберзахист;
- інтегрувати Україну у світовий інформаційний простір.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.