Виробники зривають терміни постачання вакцини в Україну, – МОЗ

19:45, 9 марта 2021
Більшість постачальників, з якими Україна має контракт, затримують поставки.
Виробники зривають терміни постачання вакцини в Україну,  –  МОЗ
Джерело фото: EPA/UPG
Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Facebook и Telegram.

Виробники вакцини зривають терміни поставок препарату в Україну. Про це в коментарі виданню Страна.ua у вівторок, 9 березня, повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

За словами міністра, наразі Україна очікує підтверджених поставок таких вакцин: американської Nonavax, індійської CoviShield, китайської Sinovac, а також AstraZeneca і Pfizer за програмою Covax.

Всього держава уклала контракти на поставку 15 мільйонів доз вакцин, з яких отримання 12 мільйонів доз вже підтверджено. Це вакцини CoviShield  - 2 млн доз, з яких 500 тисяч Україна вже отримала в лютому і Novavax - 10 млн доз.

«Ми чекаємо підтвердження і дозволу від AstraZeneca на поставку в Україну ще трьох мільйонів доз вакцини CoviShield», - заявив Степанов.

За контрактом, два мільйони доз CoviShield Україна має отримати до кінця першого кварталу 2021 року. Однак міністр охорони здоров'я вважає, що до запланованої дати з поставкою можуть не встигнути.

«500 тисяч доз CoviShield ми вже отримали, решту (1,5 млн доз) ми повинні отримати до кінця березня. За контрактом. Але якщо ви подивитеся, що відбувається у світі, то 90% зобов'язань за строками переноситься, оскільки у виробників катастрофічно не вистачає потужностей. Є проблеми з термінами постачань не тільки в Україні, а й у ЄС, Канаді, Америці. Це відбувається у всіх без винятку країнах. Наприклад, зараз Італія блокує вивіз AstraZeneca в Австралію у зв'язку з тим, що виробник не виконав свої зобов'язання в повному обсязі», - зазначає спікер.

Також затримується поставка китайської вакцини Sinovac, яку Україна закупила ще в грудні минулого року і повинна була отримати на початку березня. За кожен день прострочення поставки вакцини Україна отримає компенсації від фармацевтичної компанії Лекхім, яка виступає посередником при угоді.

«За контрактом, ми отримаємо 1 мільйон 913 тисяч доз вакцини Sinovac, з яких 700 тисяч повинні були поставити в термін 30 календарних днів після реєстрації вакцини в Китаї. Там вона була зареєстрована 6 лютого. Але термін поставки, за словами виробника, переноситься вже на середину березня. Не виключаю, що й до середини березня ми можемо її не отримати. Але за кожен день прострочення передбачені штрафні санкції», - уточнив міністер.

Наступне джерело надходження вакцин - програма COVAX, за якою Україна повинна отримати препарати Pfizer і AstraZeneca. Поставка цих вакцин також затримується на невизначений термін.

«У нас мало бути 117 тисяч доз Pfizer і 3,8 мільйона доз AstraZeneca до кінця другого кварталу. При цьому початок поставки було заплановано на середину лютого. Як бачимо, вже березень, у нас немає чіткого розуміння, коли ми отримаємо ці вакцини», - заявив Степанов.

Крім того, він додав, що поки МОЗ отримує тільки загальні сигнали від виробників про те, що найближчим часом ми повинні отримати вакцину.

Нагадаємо, 3 261 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 9 березня 2021 року.

Також у МОЗ заборонили розголошувати інформацію про закупівлю вакцини: можуть розірвати контракт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Ростислав Шурма объяснил, отменят ли в Украине оборот наличных денег и что для этого нужно
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
  • Ольга Оніщук
    Ольга Оніщук
    екс-заступник Міністра юстиції України