Непал готує нову хвилю реформ для охочих підкорити Еверест. Як повідомляє Reuters, уряд країни планує затвердити закон, що обмежить доступ до вершини лише досвідченими альпіністами.
Відповідно до законопроекту, дозвіл на сходження отримуватимуть лише ті, хто вже раніше підкорив принаймні одну вершину заввишки понад 7000 метрів — і обов’язково в межах Непалу.
Ці нововведення мають на меті зменшити ризики, пов’язані з недосвідченими учасниками експедицій. Наразі влада стикається з критикою через перевантаження маршрутів на Еверест, що призводить до небезпечних черг у так званій «зоні смерті», де через дефіцит кисню кожна помилка може стати фатальною.
Законопроект спрямований на покращення безпеки, зменшення тиску на екосистему і контроль за кількістю охочих піднятися на вершину. Альпіністів зобов’яжуть надавати сертифікат про попереднє сходження, а також проходити обов’язковий медогляд — довідка має бути видана не пізніше, ніж за місяць до початку експедиції.
Окрім того, нові правила передбачають, що керівник команди (сардар) і гід повинні бути виключно громадянами Непалу. Це обмеження вже викликало критику з боку міжнародних експедиційних компаній.
«У такому вигляді це не має жодного сенсу. Я б додав у перелік також добре відомі 7000-метрові вершини за межами Непалу, такі як Ама-Даблам, Аконкагуа, Деналі та інші», — прокоментував ініціативу Лукас Фуртенбах, керівник австрійської компанії Furtenbach Adventures.
Він також виступив проти заборони на роботу гідів з інших країн, наголошуючи: «Кваліфікація важливіша за громадянство. Важливо, щоб гіди мали сертифікацію IFMGA, незалежно від того, з якої вони країни. Ми також відкриті для непальських гідів у європейських Альпах».
Згідно з проектом, також буде введена заборона на передачу дозволів іншим особам. У разі скасування експедиції через форс-мажори (катастрофи, війни, інші непередбачувані обставини) плата за дозвіл не повертатиметься, однак залишатиметься чинною протягом двох років.
Крім того, майбутні учасники експедицій повинні будуть заздалегідь повідомити, якщо планують встановлювати рекорди.
Таким чином, Непал прагне не лише захистити Еверест від хаотичних сходжень, але й встановити чіткі стандарти, що мають підвищити безпеку й відповідальність усіх учасників підйому.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.