Верховний народний суд провінції Гуандун випустив першу в Китаї судову політику, що стосується штучного інтелекту та інтелектуальної власності, уточнивши відповідальність у спорах щодо авторських прав, пов’язаних із контентом, згенерованим ШІ, повідомляє ecns.cn.
Документ зобов’язує суддів належним чином розглядати спори щодо права власності на контент, створений за допомогою DeepSeek та пов’язаних з ним ШІ-систем, у найближчі місяці.
У документі також зазначено, що право власності має визначатися на основі закону, договірних угод, суттєвого внеску, інтелектуальних інвестицій та інших супутніх чинників.
Крім того, він спрямований на підтримку міжнародного центру науково-технологічних інновацій Великої затоки Гуандун–Гонконг–Макао, посилення судового керівництва щодо інтеграції ШІ, розкриття ефекту «ШІ+», просування впровадження ШІ в різні галузі та стимулювання інтелектуальної модернізації виробничого сектора Гуандуну.
Документ також спрямований на вдосконалення судових стандартів сертифікації та розподілу вигод від інновацій у сфері ШІ, захист прав наукових і технічних працівників, а також розвиток механізмів співпраці з чітко визначеними правами, обов’язками та збалансованим розподілом вигод.
У керівництві також описано зусилля щодо розробки правил, які стосуються порушень і відповідальності, адаптованих до розвитку ШІ, уточнення меж розумної добросовісності та збереження балансу між захистом прав і зростанням індустрії.
Це перша локальна судова політика, яка надає суддям орієнтири у розгляді справ, пов’язаних із правами власності або інтересами щодо контенту, створеного ШІ.
Документ був оприлюднений на тлі стрімкого зростання індустрії ШІ та збільшення кількості справ у Гуандуні, пов’язаних із правами власності або інтересами щодо контенту, створеного з допомогою ШІ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.