У Гуанчжоу суд став на бік працівниці, яку звільнили з роботи за те, що вона шість разів на місяць залишала офіс на одну хвилину раніше, ніж дозволено. Про це повідомляє South China Morning Post.
Справа викликала широкий резонанс у соцмережах — користувачі критикують надмірну суворість роботодавців.
Жінка на прізвище Ван пропрацювала у компанії три роки та мала «доволі хорошу трудову репутацію». Наприкінці минулого року менеджер з кадрів повідомив їй, що згідно з камерами відеоспостереження вона протягом місяця шість разів пішла з робочого місця на одну хвилину раніше.
Після цього Ван звернулася до інспекції з питань праці, а згодом — подала до суду.
Суд постановив, що одна хвилина не є серйозним порушенням, а компанія не винесла працівниці жодного попередження і не надала часу на виправлення ситуації.
Тому звільнення визнано незаконним через відсутність доказів і непропорційність покарання. Компанію зобов’язали виплатити компенсацію (її розмір не розголошується).
Юристи зазначають, що звільнення у таких умовах — надто сувора міра.
У Китаї працівники доволі часто стикаються з подібними історіями: у березні одна з компаній в Аньхой запровадила «тюремні» правила — суворо заборонила працівникам користуватися телефонами й виходити за межі офісу в робочий час, що викликало хвилю критики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.