У США частково завершилась гучна патентна суперечка навколо селекції полуниці. Каліфорнійська компанія Driscoll’s, один із найбільших світових постачальників ягід, звинуватила конкурентів у незаконному використанні запатентованих рослин. Проте суд не побачив переконливих доказів.
Про це йдеться в ухвалі федерального судді Троя Нанлі, передає Courthouse News.
Суть справи
Ще у 2019 році Driscoll’s подала до суду на компанію California Berry Cultivars та селекціонера Дугласа Шоу. Позивачі стверджували, що ті схрещували рослини в Іспанії, використовуючи запатентовані сорти, і потім нібито завезли насіння до США.
У відповідь сторони захисту заявили:
- вони не використовували патентовані рослини у США;
- Driscoll’s не має доказів, що саме це насіння потрапило до Америки;
- дії в інших країнах не підпадають під дію американського патентного права.
Що вирішив суд
Суддя погодився з аргументами захисту. Зокрема, було встановлено, що насіння з Іспанії спочатку відправили до Канади, а вже звідти — до Каліфорнії. Однак Driscoll’s не змогла довести, що саме воно було отримане зі схрещування за участі запатентованої рослини.
«Немає жодного реального доказу, лише припущення», — зазначив суддя Нанлі у своєму рішенні.
Також суддя відхилив аргумент щодо порушення патенту за кордоном: американський закон не поширюється на дії, які відбулися в Іспанії.
Суперечка ще не завершена
Хоч частину звинувачень з відповідачів зняли, справа повністю не закрита. California Berry Cultivars та Шоу подали зустрічні позови проти Driscoll’s, і суд дав сторонам 30 днів на те, щоб узгодити подальші кроки або підготуватись до наступного етапу розгляду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.