Виконавчий орган Європейського Союзу збереться у вівторок, 7 листопада, щоб остаточно ухвалити рішення про те, чи рекомендувати офіційно розпочати переговори про членство України. Очікується позитивний результат для Києва, але з доданими умовами, повідомляє Bloomberg
Видання зазначає, що Європейська комісія, ймовірно, рекомендуватиме державам-членам розпочати офіційні переговори після завершення реформ і прийняття законодавства про меншини, боротьбу з корупцією, а також «деолігархізацію» та лобіювання, повідомляють джерела, обізнані з питанням, і документи, з якими ознайомилося Bloomberg.
Остаточне формулювання висновку ще не було завершено, сказали люди, які побажали не називати своїх імен, оскільки процес закритий.
Зокрема, за даними джерел, може йтися й про розширення штату НАБУ.
Слід зауважити, що законопроект, яким пропонується збільшити граничну чисельність штату Національного антикорупційного бюро України з 700 до 1000 осіб 31 жовтня зареєструвала нардеп від «Слуги народу» Єлізавета Богуцька.
При цьому, зі збільшенням граничної чисельності пропонується також збільшити кількість осіб начальницького складу з 500 до 700 осіб.
Однак законопроектом пропонується передбачити набрання чинності запропонованих положень з 1 січня 2025 року.
Нагадаємо, у березні 2023 року директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос провів зустріч з послами країн G7, під час якої йшла мова про перспективи розвитку НАБУ та проблеми, які Бюро хоче вирішити якомога швидше.
Серед «викликів», які НАБУ потрібно вирішити в 2023 році, Семен Кривонос назвав наступні:
- необхідність збільшення кількості оперативно-технічного персоналу та детективів на 300 співробітників,
- створення експертної установи при НАБУ,
- оновлення матеріально-технічної бази Бюро.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.