Колишня суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Юлія Честнєйша намагається стати суддею все того ж суду, але вже на окупованій РФ території Запорізької області.
На це звернув увагу на своїй сторінці у Facebook суддя у відставці, голова Мелітопольського міськрайонного суду у 2006 – 2019 роках Віктор Фомін.
Він зазначив, що згідно з повідомленням російського ЗМІ, кандидатом на посаду судді «Мелитопольского межрайонного суда Запорожской области» є Юлія Честнєйша.
Дійсно, 27 травня юридичне видання РФ «Право RU» повідомило про підсумки засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів РФ, на якому розглядалося питання призначення суддів в «суди» окупованої РФ частини Запорізької області.
Згідно з повідомленням видання, отримати посаду судді «Мелитопольского межрайонного суда» Юлія Честнєйша, «яка там працювала ще при українській владі», поки що не змогла, оскільки російська ВККС зажадала отримати щодо кандидатки «додаткову інформацію».
Слід зазначити, що ще у 2023 році «Судово-юридична газета» повідомляла, що суддя Юлія Честнєйша з невідомих причин не прибула для здійснення правосуддя у новий визначений їй суд, оскільки у березні 2022 року місто Мелітополь було окуповане.
4 травня 2022 року Юлія Честнєйша була відряджена до складу Козятинського міськрайонного суду Вінницької області, однак у зазначеному суді вона так і не з’явилася.
Як з’ясувалося пізніше, суддя залишилася на окупованій території та надіслала до Ради правосуддя заяву про звільнення з посади судді за власним бажанням.
19 грудня 2023 року Вища рада правосуддя задовольнила відповідну заяву та звільнила Юлію Честнєйшу з посади судді.
Розгляд ВРП рекомендації про призначення Юлії Честнєйшої на посаду судді, 21 травня 2020 року
Додамо, що на посаду судді Мелітопольського міськрайонного суду Юлія Честнєйша була призначена лише 7 липня 2020 року, а до цього 11 років вона працювала помічником судді в цьому ж суді.
Під час розгляду ВРП рекомендації ВККС 21 травня 2020 року Юлія Честнєйша розповіла, що дуже хоче стати суддею.
«Суддя – вершина правничої професії. Тому цілком закономірним є моє прагнення стати суддею», - розповіла тоді Юлія Честнєйша.
Разом з тим, вона додала, що хоче здійснювати правосуддя у тому ж суді, де працювала помічником судді, оскільки її «сім’я не може поміняти місце проживання».
Автор: В’ячеслав Хрипун
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.