У парламенті зареєстрували законопроекти про оподаткування посилок з придбаними через маркетплейси товарами

08:00, 21 січня 2025
Громадяни зможуть отримувати посилки вартістю до 45 євро без оподаткування, якщо посилки надсилаються їм безоплатно фізособами.
У парламенті зареєстрували законопроекти про оподаткування посилок з придбаними через маркетплейси товарами
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

Товари, які купують громадяни на маркетплейсах, підлягатимуть оподаткуванню ПДВ, незалежно від їх вартості, а посилки до 45 євро громадяни зможуть отримувати без оподаткування за умови, якщо такі товари надсилаються на їх адресу фізичними особами без будь-якої оплати та без комерційної мети. Відповідні законопроекти 12429 та 12430 про внесення змін до Податкового та Митного кодексів щодо приведення порядку оподаткування операцій з ввезення (пересилання) на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях до вимог Директиви Ради ЄС №2006/112/ЄС від 28 листопада 2006 року про спільну систему податку на додану вартість зареєстрували у Верховній Раді.

Як раніше повідомляв голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев, ці законопроекти розроблені бізнес-асоціаціями.

«На вимогу бізнесу – АСС, ЕВА, ФРУ, АПІТУ, УРБ, RAU, ТПП України подав на реєстрацію законопроекти щодо оподаткування імпорту посилок. Тексти проектів про внесення змін до Митного та Податкового кодексів повністю розроблені відповідними бізнес-асоціаціями» - зазначив він.

За словами Гетманцева, законопроектами пропонується визначити, що:

  • громадяни можуть отримувати без оподаткування ПДВ товари вартістю до 45 євро за умови, що такі товари надсилаються на їх адресу фізичними особами без будь-якої оплати та без комерційної мети;
  • товари, що купуються громадянами на маркетплейсах або інших подібних платформах підлягають оподаткуванню ПДВ незалежно від їх вартості. При цьому, ввізне мито з таких товарів буде справлятися лише у разі якщо їх вартість більша за 150 євро.

Як зазначається у наведеному головою комітету листі Американської торгівельної палати в Україні (АСС), тривалий час експерти компаній-членів Палати працюють над питанням посилення боротьби з тіньовими ринками та спотворенням конкуренції в різних галузях економіки.

«З цією метою Палата наголошувала на необхідності надання однакових правил гри, запобігаючи недобросовісній конкуренції або зловживання пільговим режимом. Одним із важливих питань у фокусі бізнес-спільноти є скасування ліміту в 150 євро на транскордонну електронну комерцію, що зробить усі такі посилки об’єктом оподаткування податком на додану вартість (ПДВ)» - вказує АСС.

АСС зазначає, що згідно із заявою МВФ, українська влада має вживати заходів для закриття наявних можливостей для ухилення від сплати податків і боротьби з тіньовою економікою. Наявність пільги щодо оподаткування посилок сприяє розвитку тіньової економіки в Україні, особливо в секторі електронної комерції.

«Зазначене питання є пріоритетом для компаній-членів Палати, і зважаючи на його важливість для бізнес-спільноти, звертаємося до Вас із проханням якнайшвидше зареєструвати необхідні законодавчі ініціативи для внесення змін до чинного законодавства та підтримати скасування ліміту в 150 євро на транскордонну електронну комерцію, що зробить усі такі посилки об’єктом оподаткування ПДВ. Зі свого боку бізнес готовий залучитися та надати експертну підтримку під час їхньої підготовки до другого читання» - підкреслює АСС.

В свою чергу, Європейська бізнес-асоціація зауважує, що «поточний пільговий режим оподаткування малих партій товарів, на думку експертів Асоціації, може обумовлювати спотворення конкурентних умов на внутрішньому ринку України, шляхом фактичного надання сприятливіших податкових та митних умов іноземним виробникам та платформам електронної комерції у порівнянні із внутрішніми суб’єктами господарювання».

Також з метою полегшення адміністрування ПДВ та пришвидшення оформлення посилок на митниці пропонується:

  • за аналогією з наявним у країнах ЄС механізмом IOSS, запровадити можливість сплати ПДВ безпосередньо постачальником товарів або маркетплейсом чи іншою подібною платформою, за сприяння якої відбувалося постачання такого товару.
  • запровадити нову митну декларацію для товарів з незначною вартістю з набором даних, аналогічним митній декларації Н7, яка існує у країнах ЄС. При цьому, наявні зараз форми документів для декларування посилок зможуть використовуватися і надалі.

«Сплата ПДВ постачальником товару або маркетплейсом виключить необхідність додаткових митних платежів з боку покупця під час митного оформлення та сприятиме пришвидшенню митних процедур» - додав Данило Гетманцев.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Сьогодні день народження святкують
  • Галина Третьякова
    Галина Третьякова
    голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів