З переліку підстав дисциплінарної відповідальності суддів пропонується викреслити неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення електронної декларації, а також зазначення в е-декларації завідомо неправдивих відомостей або умисне незазначення відомостей, визначених законодавством.
Відповідні зміни передбачені законопроектом 13137-1, автором якого виступає народний депутат Павло Павліш.
Його законопроект є альтернативним до законопроекту 13137, ініціатором якого виступили голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов, а також народні депутати Ярослав Юрчишин, Анатолій Гунько, Сергій Швець, Микола Стефанчук та інші.
Як зазначає Павло Павліш, на відміну від основного законопроекту, його законопроектом 13137-1 пропонується виключити зі статті 109 Закону «Про судоустрій і статус суддів» такий вид дисциплінарного стягнення як подання про переведення судді до суду нижчого рівня.
В іншому проекти ідентичні.
Обидвома законопроектами пропонується стягувати з суддів до 100% місячної винагороди за серйозний дисциплінарний проступок.
Крім того, у обох законопроектах передбачено, що злісним скаржникам на суддів, які зловживають своїм правом на подачу скарг, доведеться платити за кожну скаргу до 30 тисяч грн.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», депутати пропонують встановити, що застосування звільнення як форми відповідальності судді можливе лише за вчинення «істотного» дисциплінарного проступку.
Інші види проступків – «незначні» та «серйозні» – будуть каратися або доганами-попередженнями або в грошовому еквіваленті. Але «істотним» може стати і «серйозний» проступок – якщо він призвів до «істотних» наслідків. Що вкладається у зміст такої «істотної істотності» – законодавець не розкриває, а доручає дописати Вищій раді правосуддя.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.