Угода між США та Україною про корисні копалини є чітким сигналом, що «жодній державі чи особі, яка фінансувала російську військову машину, не буде дозволено отримувати вигоду від реконструкції України». Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства фінансів США, яке очолює Скотт Бессент.
«Як сказав президент, Сполучені Штати прагнуть сприяти завершенню цієї жорстокої та безглуздої війни. Ця угода чітко сигналізує Росії, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, зосередженому на вільній, суверенній та процвітаючій Україні в довгостроковій перспективі.
Президент Трамп уявляв собі це партнерство між американським народом та українським народом, щоб продемонструвати відданість обох сторін тривалому миру та процвітанню в Україні. І, щоб було зрозуміло, жодній державі чи особі, яка фінансувала російську військову машину, не буде дозволено отримувати вигоду від реконструкції України», йдеться у заяві.
Нагадаємо, у США готуються розглянути законопроект, який передбачає надзвичайно високі мита — до 500% для країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші ресурси, а підписана угода про надра містить норми про умови надання США військової допомоги Україні.
Крім того, 30 квітня адміністрація Дональда Трампа проінформувала Конгрес про свій намір розблокувати експорт продукції оборонного призначення в Україну — йдеться про постачання зброї, технічних даних і послуг на суму понад 50 млн доларів.
Також видання New York Post, де раніше з’являлися ексклюзивні коментарі Президента США Дональда Трампа, опублікувало матеріал під назвою «Стів Віткофф не повинен вести переговори з Іраном та Росією».
У ній йдеться про те, що спеціальний посланник президента Трампа на Близькому Сході, колишній адвокат з нерухомості та інвестор Стів Віткофф «засмутив інсайдерів адміністрації своїм підходом до переговорів з двома найбільшими супротивниками Америки».
Також у статті робота Кіта Келлога оцінюється як «плідна». На думку джерел, Келлог доклав зусиль для підписання угоди про надра між США та Україною.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.