Денис Маслов повідомив, що комітет попросив Мінфін посилити фінансування судів, ВККС та ВРП

15:52, 4 липня 2025
Також Комітет просить Мінфін розглянути можливість «розмороження» прожиткового мінімуму для розрахунку окладів суддів.
Денис Маслов повідомив, що комітет попросив Мінфін посилити фінансування судів, ВККС та ВРП
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», Кабмін постановою №774 схвалив Бюджетну декларацію на 2026-2028 роки, з якої випливає, що рівень фінансування місцевих та апеляційних судів у 2026-2028 роках планується залишити у такому ж об’ємі, як і в 2025 році. А саме, 18,5 млрд грн за загальним фондом до 2028 року і загалом зі спецфондом – 22,1 млрд грн.

При цьому питома вага вирішених справ до загальної кількості справ, що надійшли на розгляд до судів у 2026 році повинна складати 103,4%.

Не планується збільшувати у 2026 році за загальним фондом і фінансування Верховному Суду, ВАКС, КСУ та Вищій раді правосуддя.

Також уряд пропонує залишити на рівні 2102 грн прожитковий мінімум для розрахунку окладів суддів. Тобто, на тому ж рівні, на якому його «заморозили» в 2021 році.

Зазначимо, що бюджетна декларація – це ще не проект бюджету, і зазвичай цифри бюджетів держорганів потім корегуються.

Разом з тим, Комітет Верховної Ради з питань правової політики подав свої пропозиції до Бюджетної декларації. Зокрема, Комітет пропонує посилити фінансування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя.

Як зазначив голова Комітету Денис Маслов, ключове застереження — суддівська винагорода та забезпечення судів не відповідають реальному навантаженню, значущості й відповідальності цієї роботи.

«Пропонуємо переглянути й підвищити базовий посадовий оклад судді порівняно з 2025 роком та забезпечити належне фінансування судів, органів і установ системи правосуддя, включно з конкурентною суддівською винагородою; гідною оплатою праці працівників апарату судів; врахуванням реального навантаження на систему», зазначив він.
Крім того, як вказав Денис Маслов, Комітет пропонує «посилити інституційну спроможність ВРП, ВККС та інших органів шляхом стабільного кадрового й матеріального забезпечення».

Також йдеться про необхідність передбачити достатній обсяг коштів для модернізації ЄСІТС — у тому числі її окремих модулів та підсистем, зокрема за рахунок міжнародної допомоги.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Іван Калаур
    Іван Калаур
    заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики
  • Дмитро Лубінець
    Дмитро Лубінець
    уповноважений Верховної Ради України з прав людини
  • Володимир Бевзенко
    Володимир Бевзенко
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Володимир Сопрун
    Володимир Сопрун
    суддя Вінницького апеляційного суду
  • Ірина Огренич
    Ірина Огренич
    суддя Київського районного суду м. Одеси