У Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) не виключають, що тестові запитання на знання історії української державності для кандидатів в судді можуть містити помилки. Тому ВККС закликала кандидатів та суддів, які мають пройти цей етап для переведення до іншого суду, писати звернення у разі виявлення цих помилок.
«До уваги кандидатів на посаду судді місцевого суду та суддів, які мають намір бути переведеними до іншого місцевого суду!
4 липня 2025 року ВККСУ оприлюднила переліки основ тестових запитань з історії української державності, із загальних знань у сфері права та з кожної спеціалізації суду (адміністративної, господарської та загальної) з правильними відповідями на них.
Відповідно до пункту 8 статті 105 Закону «Про судоустрій і статус суддів» Національна школа суддів України здійснює науково-методичне забезпечення діяльності ВККС.
Рішенням Комісії від 29 січня 2025 року Національній школі суддів доручено розробити базу тестових запитань з історії української державності в кількості не менше 700 та адаптувати базу тестових запитань із загальних знань у сфері права (не менше 500) та з кожної спеціалізації суду: адміністративної – не менше 1000, господарської – не менше 1000, загальної – не менше 1500, з метою проведення кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді місцевого суду та суддів, які мають намір бути переведеними до іншого місцевого суду.
НШСУ передала Комісії базу тестових запитань з переліком правильних відповідей, які були оприлюднені на офіційному веб-сайті ВККСУ.
З огляду на значний обсяг тестових матеріалів не можна повністю виключити наявність окремих помилок в тестових запитаннях.
У разі наявності обґрунтованих зауважень до змісту тестових запитань просимо кандидатів надсилати звернення до Комісії. Всі звернення будуть ретельно розглянуті, а некоректні запитання вилучатимуться з бази. Після цього на офіційному веб-сайті ВККСУ буде розміщено оновлений варіант файлу з переліком тестових запитань та зазначеними номерами вилучених запитань» – зазначили у ВККС.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.