Міністерство культури та інформаційної політики додало чотири народні традиції до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.
Йдеться про традиції Гуцульщини, Покуття, Волині та Бессарабії.
Серед нових елементів спадщини українців:
- Традиція виконання ритуального чоловічого танцю «Сербен» у селі Чортовець Городенківської міської ради. Його виконують на Великдень чоловіки біля церкви. Етнографи вважають, що він схожий сербський військовий чоловічий танець. Крім села Чортовець сербен також популярний у місцях компактного проживання уродженців села за кордоном.
- Культура традиційної гуцульської сирної пластики. Ця традиція побутує в селах Брустури, Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка Косівського району та селах Криворівня, Чорний потік, Красник Верховинського району;
- Весільний обряд «читання корони» Волині. Його спільно подали на затвердження Рівненська та Волинська області.
- Традиційна народна гра «Ашик», розповсюджена на півдні Одеської області у місцях компактного проживання болгар і гагаузів, зокрема в селах Городнє, Виноградівка Болградського району, Котловина Ізмаїльського району.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Мінкульт визнав каву кримських татар культурною спадщиною України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.