На території Національного природного парку «Тузлівські лимани» в Одеській області виявили перше цвітіння червонокнижного пізньоцвіта анкарського — рідкісної рослини, яку місцеві жителі називають брандушкою. Це явище стало унікальним для зими, адже пізньоцвіт зазвичай розцвітає навесні, повідомив науковець Іван Русєв.
Цвітіння рослини було зафіксовано в дні між Різдвом і Новим роком у басейні річки Кагильник, недалеко від Татарбунарів. За словами Русєва, це явище стало своєрідним «початком весни» для цієї місцевості. Пізньоцвіт анкарський вважається одним з найранніших ефемероїдів, який з’являється серед перших після зимового сонцестояння.
Однак, ця рослина є під загрозою через антропогенні фактори: випасання худоби, розорювання степів, лісорозведення та збирання для продажу. Зокрема, через протизаконне розорювання степів, пізньоцвіт анкарський зник з території НПП більше 30 років тому.
Фото: Ivan Rusev
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.