Особи з інвалідністю третьої групи з дитинства мають право на податкову соціальну пільгу. Про це нагадує Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
Податкові соціальні пільги регулюються ст. 169 Податкового кодексу України.
Згідно з п.п. «ґ» п.п. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, платники податку на доходи фізичних осіб мають право зменшити загальний місячний оподатковуваний дохід на суму податкової соціальної пільги, яка для осіб з інвалідністю I або II групи становить 150% від стандартної пільги. Це не стосується осіб з інвалідністю, пільга для яких визначена п.п. «б» п.п. 169.1.4 п. 169.1 ст. 169 ПКУ (осіб з інвалідністю І і ІІ групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни).
Згідно з п.п. 169.4.1 ПКУ, податкова соціальна пільга застосовується до доходу, що не перевищує розмір, який визначається шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1,4, з округленням до найближчих 10 гривень.
Отже, особи з інвалідністю III групи з дитинства, хоча і не зазначені як окрема пільгова категорія, мають право на пільгу за умови виконання вимог щодо рівня доходу. У 2025 році пільга становить 1514 гривень, якщо дохід не перевищує 4240 гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.