Інститут альтернативних видів кримінальних покарань потребує подальшого розвитку та модернізації. Про це заявив заступник міністра юстиції Євген Пікалов під час пресконференції, яка передувала відкриттю міжнародного форуму «Пробація України – майбутнє зараз».
За його словами, пробація є однією з найпоширеніших пенітенціарних практик у світі, тож в Україні важливо посилювати її ефективність.
У найближчій перспективі пріоритетом Мін’юсту стане розвиток та популяризація громадських робіт — як одного з основних видів альтернативних покарань. Це, переконаний Пікалов, дозволяє правопорушникам ефективно ресоціалізуватись, принести користь громаді та компенсувати завдану шкоду.
Крім того, міністерство планує розвивати платну модель надання таких послуг — до процесу можуть долучатися бізнес, комунальні, державні та приватні підприємства, а також територіальні громади, які потребують додаткових робочих рук.
У Мін’юсті також ставлять за мету цифровізацію системи пробації. Це має забезпечити прозорість, контрольованість процесів і зменшення корупційних ризиків.
Окремий напрям — розробка спеціалізованих корекційних програм для ветеранів та військовослужбовців, які можуть стати клієнтами пробаційної служби.
Пікалов подякував уряду Нідерландів за підтримку реформи пенітенціарної системи в Україні. Він нагадав, що розвиток пробації передбачений як дорожніми картами європейської інтеграції, так і Стратегією реформування пенітенціарної системи до 2026 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.