Отже, Ви отримали відповіді від усіх установ та організацій, до яких зверталися з проханням повернути свої «кровні», і з'ясували, хто організатор заходу. У цій ситуації Вашим наступним кроком має стати звернення до суду для стягнення належних грошей. До позову прикладіть всі факти і документи, які Ви отримали у відповідь на звернення. Слід знати, що в даному випадку, оскільки справа стосується порушення прав споживача, Ви звільняєтесь від сплати судового збору.
Зверніть увагу: доцільно звертатися до суду лише після того, як Ви з'ясували, хто є організатором скасованого або перенесеного концерту, адже вимагати повернення коштів від дирекції закладу, де повинен був відбутися концерт, не має сенсу: концертний зал сам нерідко стає потерпілим. Не повинна за законом повертати Вам гроші і компанія-розповсюджувач квитків, яка виступає лише в ролі посередника.
Як би дивно це не звучало в наш час, але юристи рекомендують купувати квитки «по-старому» в касі, обходячи стороною електронні продажі. Дієвість квитка збільшується в разі його тандему з чеком, тому завжди вимагайте його при покупці. З фіскального чеку відразу зрозуміло, скільки і кому сплачено, а значить при необхідності легше знайти особу, відповідальну за повернення грошей.
І в кінці підсумуємо наші поради:
- якщо концерт або виставу перенесли — вимагайте повернути Ваші гроші за квитки у організатора заходу;
- якщо Ви не можете знайти організаторів концерту, то звертайтеся з письмовими заявами відразу до всіх причетних сторін;
- слід відшукати інших постраждалих і з колегіальною заявою звертатися до Державної інспекції з питань захисту прав споживачів;
- до суду краще йти після ведення переписки з організатором;
- подавати позов і вимагати повернення коштів за квитки потрібно тільки з організаторів концерту, матчу або вистави;
- при покупці разом з квитком вимагайте від продавця фіскальний чек.