Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду залишив управління майном (активами) за ТОВ1, відмовивши у задоволенні касаційної скарги ТОВ2 проти Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (скорочено — Агентство з розшуку та менеджменту активів, або АРМА) і ТОВ1 та залишивши рішення судів попередніх інстанцій без змін. Відповідну постанову КГС ВС ухвалив 4 грудня 2019 року, передає офіційний сайт ВС.
ТОВ2 намагалось довести, що його права як суборендаря нерухомості на Воздвиженці порушено самим фактом укладення договору управління вказаним майном між АРМА та ТОВ1. Також позивач зазначав, що за наслідками укладення такого договору він поніс збитки. Однак суди попередніх інстанцій, з якими погодився Верховний Суд, прийшли до висновку про те, що права позивача не порушені, а збитки — не доведені.
Таким чином, держава в особі АРМА продовжує контролювати актив у вигляді нерухомого майна, вилучений в рамках кримінальних проваджень у низки юридичних осіб.
Детальніше зі справою №910/15262/18 можна ознайомитися за посиланнями 1 та 2.
Раніше «Судово-юридична газета» писала про постанову КГС ВС щодо права постінйого користування земельною ділянкою.
Також ми повідомляли про постанову КГС ВС щодо відшкодування вимог кредиторів.