В Узбекистані затверджено дорожню карту щодо впровадження технологій штучного інтелекту (ШІ) у понад 60 пріоритетних проектах до кінця 2026 року. Ініціативи охоплять охорону здоров’я, транспорт, комунальні послуги, екологію, промисловість і судову систему, пише kun.uz.
Кабінет Міністрів Узбекистану видав постанову, в якій визначив стратегічні напрями розвитку країни та галузеві проекти з інтеграції штучного інтелекту в державне управління та економіку на 2025–2026 роки.
Ці проекти реалізовуватимуться спільно з низкою міністерств, відомств, медичних і наукових установ, а також представниками приватного сектору. Ініціативи згруповані за такими напрямами, як охорона здоров’я, транспорт і громадська безпека, аерокосмічний моніторинг, екологія, промисловість і державні послуги.
У судовій системі буде розроблено модуль юридичної допомоги, який допомагатиме громадянам розраховувати судові витрати та отримувати базову юридичну консультацію.
Також буде створено платформу для аналізу нормативних документів для громадян, адвокатів, суддів і прокурорів. Вона включатиме систему транскрипції судових засідань узбецькою мовою з діаризацією (поділом голосів).
Інші заплановані застосування ШІ включають:
– Модель для підвищення точності супутникових зображень
– Системи моніторингу для водіїв громадського транспорту та вантажного транспорту (наприклад, сонливість, використання телефону)
– Інструменти комп’ютерного зору для виявлення незначних правопорушень, таких як куріння або перехід дороги в недозволеному місці
– Системи ШІ для автоматичного виявлення порушень правил дорожнього руху, скоєних водіями електросамокатів
– Модулі для розрахунку юридичних витрат і допомоги громадянам із правовими запитами
– Система на базі ШІ для автоматичної підготовки судових рішень
– Платформа аналізу юридичних документів для використання громадянами та фахівцями у сфері права
– Удосконалення UzFace для виявлення незаконного викидання сміття
– Ідентифікація людини за одягом, кольором волосся або предметами в руках із використанням комп’ютерного зору.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.