Очільник фракції «Слуга народу», народний депутат Давид Арахамія заявив, що потрібно перейти від емоційних заяв до конструктиву в питанні роботи правоохоронних органів.
«У цьому контексті дуже важливою була зустріч Президента з керівництвом НАБУ, САП, СБУ, МВС, ДБР, НАЗК та Генеральним прокурором.
Є домовленість, що буде розроблений план конкретних заходів, які дозволять зняти всі питання, які є, і дати більше реальної сили правоохоронній та антикорупційній системі.
Ми бачимо, що є невдоволення, будемо на нього реагувати. Як тільки буде представлений загальний план дій, ми у Верховній Раді готові політично це підтримати та надати необхідні ресурси, забезпечити необхідні рішення», пояснив він.
Що стосується законопроекту 12414, то він вказав, що потрібно зафіксувати декілька важливих позицій.
- «У цьому документі немає і ніколи не було жодного слова про ліквідацію НАБУ, САП або НАЗК.
- Заяви про демонтаж антикорупційної інфраструктури не відповідають дійсності.
- Закон не чіпає інфраструктуру НАБУ і САП, цього не було навіть у планах, НАБУ продовжує працювати, САП продовжує працювати.
- Про жоден наступ на антикорупційну інфраструктуру не йдеться і ніколи не йшлося за все скликання цього парламенту», підкреслив він.
Також Давид Арахамія нагадав, що одним із перших рішень цієї Верховної Ради, ухвалених у «турборежимі», якраз було інституційне посилення НАБУ, САП, НАЗК, Вищого антикорупційного суду.
«Саме наша команда:
- Надала НАБУ повноваження самостійно прослуховувати підозрюваних (законопроєкт №1009)
- Посилила незалежність НАЗК, запровадила процедуру відбору голови НАЗК за участі представників міжнародних організацій (законопроєкт №1029)
- Розблокувала роботу Вищого антикорупційного суду, зняла всі штучні бар’єри, які заважали розглядати справи щодо ТОП-корупціонерів (законопроєкт №1025)», підкреслив Арахамія.
Очільник фракції зазначив, що «в цілому протягом цього скликання наша команда веде послідовну політику щодо посилення антикорупційних інститутів».
В якості прикладів він назвав зняття депутатської недоторканності (законопроєкт №7203), повернення покарання за незаконне збагачення чиновників та запровадження конфіскації майна корупціонерів (законопроєкт №1031), повернення кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях (законопроєкт №4651).
«Ми готові й далі підтримувати політично все те, що необхідно для правоохоронної системи, і як тільки представлять зміни – ми їх розглянемо», додав він.
Нагадаємо, раніше у Офісі Президента заявили про зустріч з керівництвом НАБУ і САП, за підсумками якої досягнуто домовленості конструктивно співпрацювати, але заява НАБУ і САП звучить менш оптимістично – у ній вони наголосили про необхідність «повернути скасовані парламентом гарантії».
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.