Поліцейські повинні проходити службу в поліції з дотриманням принципу доброчесності, перелік критеріїв якого затверджується Міністерством внутрішніх справ. Про це йдеться у законопроекті 12159, який Кабмін подав до Верховної Ради 28 жовтня.
Також законопроект уряду передбачає, що громадськість братиме участь в атестації керівників поліції на доброчесність.
«Атестування поліцейських, які займають керівні посади, здійснюється атестаційною комісією, до складу якої входить не менше 25% представників громадськості» - йдеться у змінах до закону про Національну поліцію.
Атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їх ефективності, а також ділових, професійних, особистих якостей, доброчесності, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар’єри.
Під час атестування поліцейських, які займають керівні посади, оцінювання їхніх управлінських якостей (компетенцій) проводиться атестаційними комісіями в електронній системі управління персоналом, а його результати оприлюднюються на офіційному вебсайті органу поліції, у якому призначено атестування, та враховуються під час ухвалення управлінських кадрових рішень.
Конкурс на посаду поліцейського обов’язково проводиться:
- серед осіб, які вперше приймаються на службу в поліції з призначенням на посади молодшого складу поліції;
- серед кандидатів для призначення на керівні посади згідно з переліком, який затверджується МВС.
Нагадаємо, Єврокомісія у звіті про розширення вказала, що Україна повинна «запровадити прозорі та засновані на заслугах процедури найму та відбору на керівні посади в центральних і регіональних управліннях Національної поліції та Державного бюро розслідувань (ДБР) із значним залученням незалежних експертів, а також жорсткі дисциплінарні та антикорупційні правила, спрямовані на місцевий контекст та усунення реальних корупційних ризиків».
Кабмін пояснює, що подав законопроект на виконання Антикорупційної програми, де передбачено подання законопроекту, яким:
- визначено, що на умовах конкурсу здійснюється призначення на посади керівників;
- передбачено внесення змін з урахуванням рекомендацій щодо підвищення ефективності та якості роботи поліцейських комісій і процедури відбору, наданих за результатами аналітичного дослідження;
- визначено в межах процедури атестування поліцейських критерії оцінювання ефективності діяльності поліцейських, зокрема доброчесність, управлінські компетенції та результативність роботи;
- установлено, що оцінювання ефективності діяльності поліцейського в межах атестування проводиться в електронній системі управління персоналом;
- передбачено оприлюднення на офіційному вебсайті Національної поліції України узагальнених результатів оцінювання ефективності поліцейських у межах атестування;
- установлено, що співбесіда, як метод оцінювання управлінських компетенцій, проводиться лише для поліцейських, які обіймають керівні посади, комісією, до складу якої входить не менше 25% представників громадськості;
- передбачено врахування під час ухвалення управлінських, кадрових рішень у Національній поліції України рейтингу оцінювання поліцейських та рекомендацій електронної системи оцінювання.
Раніше «Судово-юридична газета» публікувала повний перелік завдань на 2025 рік, які Єврокомісія визначила для України в сфері судової реформи.
Також ми писали, що Єврокомісія рекомендує вилучити з КПК норми щодо автоматичного закриття справ через сплив строків розслідування.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.