Чоловіки старше 60 років зможуть підписати контракт на військову службу – зареєстровано законопроект

14:45, 30 квітня 2025
У Верховній Раді зареєстрували законопроект про контракти на військову службу для чоловіків старше 60 років, у МОЗ готуються списки медиків на розбронювання, а Кабмін ініціював законопроект про скасування відстрочки деяким категоріям здобувачів освіти.
Чоловіки старше 60 років зможуть підписати контракт на військову службу – зареєстровано законопроект
Фото: rada.gov.ua
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

У парламенті 30 квітня зареєстрували законопроект 13229 про внесення змін до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо проходження військової служби за контрактом особами, які досягли граничного віку перебування на військовій службі. Серед ініціаторів члени комітету з нацбезпеки Роман Костенко, Федір Веніславський, Олександр Федієнко, Соломія Бобровська та інші.

Як повідомив Роман Костенко, йдеться про можливість служити за контрактом для осіб віком 60 років і більше.

Законопроект передбачає право громадян віком 60 і більше років добровільно підписувати контракти для проходження військової служби. «Це відповідь на запит суспільства — багато мотивованих і досвідчених людей хочуть бути корисними в умовах війни, але чинне законодавство обмежує їх у цьому», зазначив Костенко.

Законопроект передбачає надання можливості підписувати однорічні контракти особам віком 60 і більше років під час воєнного стану за згодою командира частини. Для офіцерів віком 60+ потрібно буде отримати ще й додаткове погодження від Генерального штабу ЗСУ.

«Ми маємо використовувати потенціал усіх, хто готовий боротися за перемогу», зазначив він.

Роман Костенко додав, що законопроект, крім 36 депутатів, також підтримала громадськість, у тому числі, активістка Марія Берлінська.

Також у розробці законопроекту допомагали представники Міністерства оборони і Генштабу.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», МОЗ також розроблено механізм розбронювання окремих медичних працівників.

«Наразі Міністерство охорони здоров’я отримало відповідний запит від Міноборони та Командування Медичних сил Збройних Сил України. Фахівці МОЗ у координації з департаментами охорони здоров’я проводять консультації, аби сформувати списки для розбронювання» – заявили у МОЗ.

Крім того, як раніше писала «Судово-юридична газета», понад 100 закладах фахової передвищої та вищої освіти чекає перевірка на предмет наявності осіб, які шляхом здобуття освіти ухиляються від мобілізації.

Також Кабмін вніс до Верховної Ради законопроект 13193, який унеможливить використання освіти як способу уникнення мобілізації. Кабмін вказує, що за останнє півріччя суттєво зросла чисельність здобувачів професійної (професійно-технічної) і здобувачів фахової передвищої освіти з числа військовозобов’язаних чоловіків старше 25 років, які здобувають освіту в послідовному порядку на основі базової або повної загальної середньої освіти та мають відстрочку.

Серед іншого, пропонується обмежити 25 роками вік для надання відстрочки від мобілізації для учнів професійних училищ і для студентів фахових коледжів.

Генштаб ЗСУ, в свою чергу, повідомив, що окремих військовослужбовців ТЦК направлятимуть до зони бойових дій.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.  

Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Ростислав Шурма пояснив, чи скасують в Україні обіг готівки та що для цього треба
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Антоніна Славицька
    Антоніна Славицька
    народний депутат України, кандидат юридичних наук
  • Віталій Зуєв
    Віталій Зуєв
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Палюх
    Наталія Палюх
    суддя Залізничного районного суду м. Львова
  • Світлана Таран
    Світлана Таран
    суддя Південно-західного апеляційного господарського суду